تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ مرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
۹۵ شنبه ۱۶ مرداد

«عباس پوریانی» رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب تهران ، با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه در سفر استانی به تهران، مبنی بر ارائه نقطه‎نظرات قضات برای اصلاح قانون آئیین دادرسی کیفری گفت: طبق دستور ریاست قوه قضائیه به همه استان‏ها اعلام شد که پیشنهادات خود را در ارتباط با این قانون ارائه دهند، این در حالی است که مجموع پیشنهادات و گزارش‎ها جمع‎بندی و ارسال شده است و در عمل مجلس شورای اسلامی باید همکاری لازم در این زمینه را انجام دهد.

وی ادامه داد: قوه قضائیه طبق وظیفه و تکلیف قانونی خود اشکالات این قانون را اعلام کرد و توقع ما از مجلس شورای اسلامی این است که برای بررسی و طرح اشکالات قانون آئیین دادرسی کیفری و حل مشکلاتی که برای مردم پیش آمده است، وقت فوق‌العاده بگذارند.

پوریانی با بیان اینکه نباید از مزیت‎های قانون آیین دادرسی نیز غافل شد گفت: نوآوری‏هایی نیز در این قانون لحاظ شده اما در بحث رسیدگی به پرونده در دادگاه تجددنظر وقت رسیدگی باید تعیین شود که این امر خود یکی از عوامل اصلی در اطاله دادرسی است و موجب گلایه مردم می‎شود.

رئیس کل محاکم تهران در پایان خاطرنشان کرد: پیش از قانون آیین دادرسی کیفری جدید قاضی تجدیدنظر الزامی به تعیین وقت رسیدگی نداشت اما با وجود این قانون دادگاه تجدیدنظر مانند دادگاه بدوی باید عمل کند و این موضوع باعث زمانبر شدن وقت رسیدگی می‏‎شود.

گفتنی است: در جریان سفر استانی رئیس قوه قضائیه در تهران طی خرداد ماه سال جاری در بازدید از محاکم و دادسراها قضات مشکلاتی که در زمینه اجرای قانون آیین دادرسی کیفری داشتند را بازگو کردند و آیت الله آملی لاریجانی از آنها خواست تا مجموعه پیشنهادات خود را بیان کنند تا موارد را جز اصلاحات قانون قرار داده و گزارش آن به مجلس داده شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 9 ؟