تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد

فولادی ها که با تغییر روی نیمکت خود به دنبال شرایط مناسب در فصل شانزدهم بودند در هفته اول برابر ماشین سازی در خانه غافلگیر شدند و شکست خوردند، آنها اکنون در آزادی روبروی پرسپولیسی قرار می گیرند که می خواهد صدرنشینی اش را آغاز کند.

به گزارش “ورزش سه”، شاگردان برانکو ایوانکوویچ با نتایج رقم خورده در روز اول از هفته دوم مسابقات اکنون می توانند با پیروزی احتمالی برابر فولاد به صدر جدول دست یابند تا روحیه مضاعفی برای ادامه مسابقات داشته باشند. رقیب آنها البته فولادی است که نمی خواهد حتی در آزادی دومین شکست پیاپی فصل خود را تجربه کند و اینگونه لیگ شانزدهم را استارت بزند.
۱-  برانکو ایوانکوویچ طی دو بازی اخیرش برابر فولاد دو پیروزی به نام پرسپولیس ثبت کرده و در هر دو دیدار رفت و برگشت برابر این تیم در اهواز با حساب ۲ بر صفر و در تهران یک بر صفر به برتری دست یافته است.
۲-  نعیم سعداوی که بزرگترین منتقد دراگان اسکوچیچ، سرمربی فصل گذشته فولاد محسوب می شد، در اولین گام شکست خورده و اکنون به مصاف دوست صمیمی و هم وطن دراگان خواهد رفت که این مساله کار او را در آزادی سخت‌تر خواهد کرد.
۳-  ساسان انصاری تنها بازیکنی است که در حال حاضر بین دو تیم مشترک است و فولاد در این فصل بازیکنی از پرسپولیس را در ترکیب خود ندارد.
۴-  از مربیان مشترک دو تیم می توان به نعیم سعداوی، محمد مایلی کهن، وینگو بگوویچ نام برد و سرمربی فعلی فولاد سابقه بازی در این تیم را نیز در کارنامه دارد.
۵-  پرسپولیس و فولاد از دیرباز رابطه خوبی با یکدیگر دارند و همین مساله باعث شده تا بازیکنان مشترک زیادی بین دو وجود داشته باشد که می توان به میثاق معمارزاده، سوشا مکانی، یحیی گل محمدی، نعیم سعداوی، حسین کعبی، محمدرضا خانزاده، حسین عبدی، سید محمد علوی، عادل کلاه کج، میثم سلیمانی، مهدی دغاغله، پژمان جمشیدی، میلاد نوری، محسن مسلمان، امیر حسین فشنگچی، بهنام سراج، محمد قاضی، غلامرضا رضایی و رضا نوروزی اشاره کرد.
۶-  تیم داوری این بازی را سید مهدی سیدعلی به عنوان داور وسط و آرمان اسعدی و مهدی عالیقدر به عنوان کمک قضاوت خواهند کرد و حسن اکرمی نیز داور چهارم این بازی است. سیدعلی در فصل چهاردهم نیز قضاوت این دو تیم را برعهده داشت و پرسپولیسی ها در آزادی با نتیجه دو بر یک به برتری دست یافتند و در آن بازی او ۶ کارت زرد و یک کارت قرمز به بازیکنان دو تیم داد و مساریچ را از زمین اخراج کرد.
۷-  پرسپولیس در فصل گذشته نیز در هفته دوم برابر تیمی خوزستانی قرار گرفت و بازی را در استادیوم غدیر با نتیجه دو بر یک به استقلال خوزستان واگذار کرد.
۸-  سرخپوشان در ادوار مختلف لیگ و در هفته های دوم شرایط خوبی ندارند؛ آنها ۶ برد، ۵باخت و ۴ تساوی در ۱۵ دوره گذشته از خود به جا گذاشته اند. در بازی هایی که دو تیم در تهران برگزار کرده اند ۴ بازی به تساوی رسیده است، ٧ برد برای پرسپولیس و ۳ برد برای قرمزهای اهوازی در این بازی ها ثبت شده است.
۹-  دو تیم فولاد و پرسپولیس در فصل چهاردهم نیز در هفته دوم به مصاف هم رفتند که این بازی را شاگردان دراگان اسکوچیچ با دو گلی که اسماعیل شریفات و سروش رفیعی به ثمر رساند به سود خود خاتمه دادند.
۱۰-  بهترین برد پرسپولیس در استادیوم آزادی برابر فولاد به برتری ۳ بر یک مربوط می شود که این مساله دو بار اتفاق افتاده است. رسپولیس در لیگ سیزدهم و دهم این دو نتیجه را به دست آورده است. در لیگ سیزدهم سید مهدی سید صالحی، سید جلال حسینی و فرزاد حاتمی (گل به خودی) و در لیگ دهم هادی نوروزی، حسین بادامکی و سپهر حیدری برای سرخ پوشان پایتخت گل زنی کردند. بهترین برد فولاد خوزستان در استادیوم آزادی نیز به برتری دو بر صفر آنها با گلزنی ایمان مبعلی و میثم سلیمانی مربوط می شود. پر گل ترین دیدار دو تیم نیز به تساوی ۳ بر ۳ در فصل دوم لیگ برتر و در استادیوم تختی مربوط می شود که انصاریان، گل محمدی ورافت برای پرسپولیس، بهنام سراج (۲ گل) و حسین کعبی برای فولاد گلزنی کردند.
۱۱-  هر دو تیم با یک مصدوم پا به این دیدار خواهند گذاشت و محمدامین آرام طبع در جمع پرسپولیس و اسماعیل شریفات در جمع فولادی ها قادر به همراهی تیم های خود در این بازی نخواهند بود.
۱۲-  فولاد در نقل و انتقالات ساسان انصاری، امید خالدی، بهمن کامل، امیرحسین فشنگچی، محمدرضا خانزاده، لئوناردو مساریچ، مهدی بدرلو، علیرضا سلیمی و کوئه ماها را از ترکیب خود خارج کرد و احسان مرادی، بهرام رشید فرخی، حمید بوحمدان، عبدالله کرمی و میلاد پاک پرور را جذب کردند.
۱۳-  مهدی طارمی که اکنون احتمال نیمکت نشینی اش در بازی فردا بیشتر است در فصل گذشته سهم عمده ای در دو پیروزی تیمش داشت. او با به ثمر رساندن هر ۳ گل بازی فصل گذشته برابر فولاد مرد اول این دو دیدار لقب گرفته بود و باید دید برانکو چه تصمیمی درباره او خواهد گرفت.
۱۴-  وحید امیری در دو فصل اخیر زننده سه گل به فولاد خوزستان بود. او در تساوی فصل گذشته یک گل و در فصل چهاردهم نیز دو گل به این تیم زده است تا اردونشینان پرسپولیس نشان دهند راه دروازه فولاد را به خوبی بلد هستند.
۱۵-  پرسپولیس نیز در نقل و انتقالات دست به خانه تکانی بزرگی زد و آلکسی پلی یانسکی، آنتونی گولچ، ابوالفضل درویش‌وند، احسان علوان‌زاده، حامد آقایی، حسین ماهینی، ساسان انصاری، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، محمد آرام طبع، وحید امیری، ولادیمیر پریمیوف و علیرضا بیرانوند را جذب کرد و مهرداد کفشگری، میلاد کمندانی،علیرضا نورمحمدی، مرتضی قدیمی‌پور، بابک حاتمی، جری بنگستون، رامین رضائیان، رضا خالقی‌فر، سوشا مکانی، علی فاطمی، علی محسن‌زاده، محسن بنگر و میشل اومانیا را در لیست خروجی قرار داد.
۱۶-  دو تیم تاکنون ۲۸ بازی برابر هم قرار گرفته اند که سهم پیروزی پرسپولیس ۱۱ بازی و فولادی ها ۹ بازی بوده و ۸ بازی دو تیم نیز به تساوی رسیده است.
۱+۱۶- ترکیب احتمالی فولاد  مهرداد طهماسبی، اهل شاخه، عبدالله کرمی، عبدالله ناصری، مهرداد جماعتی، ایمانی، چاگو، محمود مطلق زاده، میلاد پاک پرور، حمید بوحمدان  و بهرام رشید فرخی تشکیل خواهند داد.
۲+۱۶- ترکیب احتمالی پرسپولیس را در این بازی علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، امید عالیشاه، علی علیپور و وحید امیری تشکیل خواهند داد.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 5 ؟