تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد

بازیگر سریال شمعدونی گفت: خلاقیت و نوآوری انسان را زنده نگه می دارد و انسان حتی پس از مرگ هم با آثار خلاقانه خود ماندگار خواهد بود.

رویا میرعلمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره اهمیت آموزش دیدن در تئاتر اظهار کرد: تئاتر را به طور آکادمیک در دانشگاه آموزش دیدم اما هیچ گاه به آموزش های دانشگاهی بسنده نکردم و در کنار درس، تجربیاتی در کار به دست آوردم، همچنین کار کردن در کنار بازیگران بزرگ، تجربیاتی به من داد که این راه را تا به امروز به خوبی بپیمایم.
وی خلاقیت، نوآوری، ارائه آثار جدید و بدیع را از مهم ترین رازهای ماندگاری یک بازیگر هنرهای نمایشی برشمرد و در این راستا توضیح داد: خلاقیت و نوآوری تنها چیزی است که انسان را زنده نگه می دارد و انسان حتی پس از مرگ هم با آثار خلاقانه و نوآورانۀ خود ماندگار خواهد بود، چرا که جامعه ما همیشه تشنه شنیدن حرف های نو است.
این بازیگر تئاتر با اشاره به حضور گستردۀ مردم در مراسم تشییع و تدفین عباس کیارستمی، تصریح کرد: خیل عظیم مردم در مراسم تشییع کیارستمی نشان داد مرگ هرگز کسانی مثل کیارستمی و سمندریان را به دست فراموشی نمی سپارد چرا که خلاقیت آنها در هنر نامشان را زنده نگه داشته است.
برگزیدۀ جایزه اول بازیگری برای نمایش «زمان لرزه» از بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، رسانه ها را پل محکمی برای ارتباط متقابل مردم و تئاتر دانسته و در ادامه، ضمن انتقاد از این که هیچ بهایی به تئاتر در رسانه های جمعی داده نمی شود، گفت: فعالیت امروز رسانه نسبت به تئاتر به هیچ وجه رضایت بخش نیست، چرا که تلویزیون کاملاً محصور در خود است و فکر نمی کنم هیچ گاه تئاتر تبلیغ کند.
این بازیگر ضمن تأکید بر اینکه اهالی تئاتر هیچ خواسته ای از تلویزیون نداشته و اگر هم داشته اند، برآورده نشده، افزود: مگر اتفاق عجیبی بیفتد تا یک نمایش تئاتر تبلیغات گسترده ای داشته باشد.
وی ضمن تأکید بر این امر که به نظرش اصولاً در جامعۀ هنری این امر که رسانه، روزنامه و خبرگزاری ها بخواهند به راحتی، کاری را تحت پوشش خبری خود قرار دهند خیلی دور از ذهن است، اظهار داشت: در دنیای امروز، فضای مجازی به تبلیغات تئاتر کمک شایانی کرده است و خود عوامل و گروه در فضای مجازی یک سری تبلیغات گسترده را شروع می کنند تا مردم متوجه شوند.
میرعلمی با اشاره به اینکه مدیران تئاتر باید تئاتر را بشناسند و بدانند که چه هنر فرهیخته ای است، ادامه داد: امیدوارم دولت از تئاتر حمایت کند، تئاتر را رها نکند، مانند فرزندی که به دنیا آمده است و حالا بعد از این اتفاق آن را از خانه بیرون بیندازند و سر راه بگذارند.
وی با ابراز تأسف از بی توجهی و بی اعتمادی به هنرهای نمایشی، خاطرنشان کرد: فکر می کنم که تئاتر امروز ایران فرزند سر راهی است که آن را به کوچه و خیابان پرت می کنند و هر چه شد، شد!
بازیگر فیلم های سینمایی «خواب زده ها» و «بیداری» درباره تازه ترین بازی خود در نمایش
«راپورت های شبانه دکتر مصدق» با اشاره به اینکه قبل از بازی در این نقش مطالعاتی در زمینه زندگی دکتر مصدق داشته و فیلم های مستندی را مشاهده کرده، افزود: ساخت اولین اثر نمایشی به این گستردگی پیرامون زندگی مصدق کار تازه ای در حوزه نمایش ایران است.
میرعلمی با اشاره به اینکه حضور در یک پروژه نمایشی به نام دکتر محمد مصدق و زندگی او برایم بسیار جذاب بود، افزود: مصدق از جمله شخصیت هایی است که مردم همواره علاقمند هستند درباره او بدانند برای خود من هم مصدق اسطوره ای بزرگ بوده است.
بازیگر نقش خدیجه دختر مصدق در نمایش «راپورت های شبانه دکتر مصدق» تصریح کرد: پس از پیشنهاد این نقش و زمانی که متوجه شدم نقش مقابل من را فرهاد آئیش ایفا می کند، بسیار خوشحال شدم چون تا به حال با ایشان کار نکرده بودم ولی تعاریف بسیار زیادی از کار آئیش شنیده بودم.
وی با اشاره به حضور فرهاد آئیش و نکته های آموزندۀ حضور این بازیگر در میان جمع بازیگران این نمایش در طول تمرین، خاطرنشان کرد: در مدت تمرین و اجرای این اثر خیلی چیزها از آقای آئیش یاد گرفتم تا به این حد وقتی که به روی صحنه می آیم واقعا این احساس را دارم که واقعا روبروی مصدق بازی می کنم و خود مصدق در این صحنه حضور دارد، بنا بر این حضور در مقابل فرهاد آئیش برایم بسیار تجربۀ شیرینی است.
میرعلمی در ادامه با بیان اینکه تمام تلاشش را کرده تا به خوبی از پس نقش خدیجه برآید، یادآور شد: سعی بسیار زیادی کردم که به شخصیت، نقش و کاراکتر نوشته شده نزدیک شوم و این امر را که چقدر موفق بوده ام، به بهترین قاضیان نمایش که تماشاچی ها و کسانی که من و این نقش را با هم به تماشا می نشینند، می سپارم.
بازیگر سریال های «شمعدونی»، «زمانه» و «حیرانی»، افزود: یکی از مهم ترین خصوصیات این نمایشنامه این است که مردم زیادی در صحنۀ کودتای ۲۸ مرداد حضور دارند این امر اصل چینش صحیح نقش های بسیار زیاد در متن نمایشنامه توسط نویسنده بوده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 1 ؟