تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۰ مرداد

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت که اعطای پروانه وکالت به قضات بازنشسته رانتی برای آن‌ها ایجاد نخواهد کرد و آسیبی به حیثیت قوه قضاییه وارد نمی‌کند.

محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیش‌بینی اعطای پروانه وکالت به قضات بازنشسته در لایحه وکالت اظهار کرد: این موضوع در قانون فعلی وکالت هم وجود دارد و به اعتقاد من رانتی محسوب می‌شود، ضمن اینکه کسی که ۳۰ سال قاضی بوده و تخصصی دارد باید در مسیر کار تخصصی خود قدم بردارد و اتفاقا شایسته ترین فرد برای این کار است.

وی افزود:‌در حال حاضر مراحل سختی برای تشخیص اینکه داوطلبان وکالت به لحاظ علمی توانایی وکالت را دارند یا خیر طی می‌شود اما طبیعتا این توانایی در یک قاضی بازنشسته وجود دارد و چنین افرادی نیاز به طی این مراحل ندارند و این یک کار غیرضروری است که بخواهیم این‌ها هم همان مراحل را طی کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس یادآور شد: قضات ما مستقل هستند و به هیچ وجه بر اساس ارتباطی که با همکار سابق خود دارند حکمی بر خلاف حق صادر نمی کنند لذا اینکه یک همکار قضایی زمانی نسبت به کار وکالت اقدام کند، ضرری به حیثیت دستگاه قضایی وارد نمی‌کند.

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان گفت:‌حکمی که در لایحه وکالت پیش‌بینی شده اگر در مجلس مطرح شود با تصویب آن موافقت خواهیم کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 + 2 ؟