تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۰ مرداد

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به گونه ای طراحی شده است تا مردم بتوانند مشکلات خود را بدون واسطه با مسئولان درمیان بگذارند.
شهروندان می توانند در دو رده ملی شامل سران سه قوه، فرماندهان نظامی، انتظامی، امنیتی، اعضای کابینه دولت و دیگر مسئولان کلان کشوری و در رده استانی تمامی استانداران ۳۱ استان کشور، مطالبات و درخواست های خودشان را با آنها در میان گذارند.
یکی از بخش های سامانه بدون واسطه با مسئولان ایرنا بخش ارتباط با قوه قضائیه است که اقشار مختلف جامعه در ماههای گذشته صدهها درخواست و مطالبه قضایی خود را از طریق این سامانه با مسئولان بخش های مختلف قوه قضاییه بویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، سازمان بازرسی کل کشور، معاونت راهبردی معاونت قوه قضاییه مطرح کردند.
براساس گزارش بیست وهشتم تیرماه مرکز رسیدگی به شکایات مردمی سازمان بازرسی کل کشور خطاب به مدیر عامل ایرنا ۶۶ گزارش مردمی از سوی این سازمان به مراجع ذیصلاح جهت رسیدگی ارجاع شده است.
در این گزارش آمده است: سازمان بازرسی کل کشور در خرداد ماه امسال آخرین اقداماتی که برای مسائل و مشکلات مربوط به این سازمان بود را بررسی کرده و اقدامات جدی برای حل این شکایات انجام داده است.
این گزارش می افزاید: تمامی موارد از منظر صلاحیت این سازمان برای ورود، بررسی و اقدام بعدی در خصوص آنها صورت گرفته و نتایج به صورت تلفنی و یا از طریق پست الکترونیک اطلاع رسانی شده است.
سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه به ۶۶ درخواست مردمی رسیدگی کرد که برخی از این مسائل مربوط به شکایت از عملکرد شرکت تعاونی ناجا، پیگیری حقوق چند ده میلیونی، شکایت از صاحب خانه، شکایت از عملکرد بسیج سازندگی سپاه خراسان جنوبی، شکایت از عملکرد باربری در بوشهر، پیگیری درخواست اشتغال در سازمان بازرسی کل کشور، شکایت از اشخاص حقیقی، اعتراض به عملکرد مراجع قضایی، شکایت از راهور بدلیل جریمه بی دلیل، اعلام اختلال در رسیدگی به پرونده ها در این سازمان و اعتراض به عملکرد برخی دیگر از دستگاه های اجرایی است.
در اسفندماه سال گذشته نیز درخواست های مردم از طریق سامانه بی ارتباط با مسئولان ایرنا مطرح کردند که این درخواست ها از سوی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری به دادگستری های لرستان، اصفهان، چهار محال و بختیاری، آذربایجان شرقی و کرمانشاه برای رسیدگی ارجاع گردید.
وزارت دادگستری نیز در راستای رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخ گویی برای هریک از این درخواست ها مکاتبات اداری با مسئولان و روسای دادگستری های مرتبط را انجام داده و رونوشت این مکاتبات را برای مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) جهت اطلاع از انجام پیگیری ها ارسال کرده است.
پیش از این نیز معاونت راهبردی قوه قضاییه مطالبات قضایی ثبت شده مردم در این سامانه را به قضات و روسای دادگستری ها در سال جاری ارجاع داده بود که از این طریق رسیدگی شد و همچنین دستور رسیدگی به ۱۴ درخواست و مطالبه مردم به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز مورد رسیدگی قرار گرفت.
همچنین سازمان بازرسی کل کشور نیز در بهمن ماه سال گذشته ۵۱ درخواست مردمی ثبت شده در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی را برای رسیدگی به مراجع ذی صلاح ارجاع داد.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز از دیگر دستگاههای رسیدگی کننده به درخواست های ارجاعی مردمی از سوی سامانه بی واسطه با مسئولان ایرنا است که تاکنون دو بار به درخواست های مردمی ثبت شده دستور رسیدگی داده است.
ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور بر اساس مسئولیت تعیین شده در اساسنامه وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است.
در این سامانه، ارتباط بدون واسطه با مسئولان برای شهروندان ایجاد شده و مردم می توانند مطالب درخواستی خود را به صورت مستقیم و محرمانه به مسئولان ذیربط منعکس کنند.
در این سامانه ارتباطی نوشته شده است که درج آدرس پست الکترونیکی – شماره تماس اختیاری است و امکان ارتباط با شما و اعلام نتیجه اقدامات از سوی مسئولان را میسر خواهد کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 1 ؟