تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۵ مرداد

اولین مدال کشتی فرنگی ایران از بازی‌های المپیک رم برای میهن به ارمغان آورده شد، جایی که محمد پذیرایی توانست بر روی سکوی سوم بایستد و مدال برنز را از آن خویش نماید.

به گزارش “ورزش سه”، پس از آن فرنگی‌کاران با کسب سهمیه‌هایی متفاوت در ادوار گذشته‌ی بازی‌های نوین المپیک حضور می‌یافتنند. نقطه‌ی عطف تاریخ کشتی فرنگی تا بدین لحظه المپیک لندن است، جایی که یلان کشتی فرنگی حماسه‌ای آفریدند تا دل مردم ایران را شاد کنند. آنجایی که بنا، بنای کشتی فرنگی را به خوبی برپا کرد تا یادگاری خوشی در دفتر خاطرات ورزش ایران نوشته شود.
حال از آن حماسه حدود چهار سال می‌گذرد و دلاوران کشتی فرنگی پای در رکاب محمد بنا می‌خواهند حماسه‌ای دیگر در ریو بیافرینند.

 

 

 

 

کشتی‌گیران فرنگی ایران با ترکیب لندن پای در میدان خواهند نهاد با این تفاوت که این بار ترازو‌های فدراسیون بین المللی در شش وزن به سنجش وزن کشتی‌گیران خواهد پرداخت. پس از المپیک لندن با توجه به برنامه زیربنایی اتحادیه جهانی کشتی و برای بقای این رشته در المپیک و جهت توجه به کشتی زنان، تعداد اوزان کشتی آزاد و فرنگی در المپیک از هشت وزن به شش وزن کاهش یافت و مسابقات کشتی زنان نیز مانند مردان در شش وزن المپیکی برگزار می‌شود و این تقسیم بندی اوزان برای اولین بار در صحنه ی مسابقات المپیک در ریو تجربه خواهد شد.
ترکیب تیم ملی فرنگی با انتخاب حبیب الله اخلاقی از سوی محمد بنا به عنوان نماینده ی وزن ۸۴ کیلوگرم تکمیل شد و کشتی‌گیران ایران با تمام قوا به رویارویی حریفان خویش در ریو خواهند رفت.
حمید سوریان با کوله‌باری از تجربه و سابقهی حضور در دو المپیک این بار می‌رود تا نام خویش را در تاریخ ورزش ایران جاودانه کند. حمیدی که دل مردم ما را خیلی به لرزه در آورد، اما نشان داد که مرد روزهای سخت است. امید نوروزی بچه‌ی شیراز و با عناوین بسیاری که در کلکسیون مدال‌های خویش دارد می‌رود تا این بار نیز همچون ۲۰۱۲ گردن اویز طلا را بر گردن خویش بیاویزد.

 

 

 

عبدولی مرد بدشانس لندن این بار عزمش را چنان جزم کرده که دیگر حتی قدرت هیئت ژوری نیز بر تضییع حق این پهلوان نچربد. اما مرد اما و اگر دار تیم کشتی فرنگی که یازده روز مانده به المپیک انتخاب شده است می‌رود اینچئونی کشتی بگیرد. وزن ۹۸ کیلوگرم قاسم رضایی را نماینده‌ی خوبی برای خویش می‌داند، قاسم طلایی و ابرو شکافته‌ی لندن که این بار نیز در صدد شکافتن مسیری برای سکوی نخست مسابقات ریو است. و اما بشیر که سنگین وزن آوردگاه ریو خواهد بود می‌خواهد چون پکن روی سکو رود و تجربه‌ی تلخ لندن را به زباله‌دانی تاریخ ورزش بیاندازد و اثبات کند که ایرانی‌ها در سنگین وزن نیز حرفی برای گفتن دارند.

 

 

 

کارشناسان فدراسیون جهانی کشتی در مصاحبه با گلف تایمز براین باورند که سطح کلاس کشتی‌گیران ایرانی به اوج رسیده و ۳ مدال طلا را از ایرانی‌ها می‌توان در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو انتظار داشت.اما این باور در فرنگی بسیار رخ می‌نماید، همچنان که در آزاد خود را به رخ می‌کشد.
محمد بنا، ناخدای کشتی فرنگی ایران با ملوانان خویش و ترکیبی از بهترین مسافرهای ریو، می‌روند تا سالن کشتی المپیک ۲۰۱۶را به غوغاکده ای برای تماشاگران ایرانی تبدیل کنند.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 7 ؟