تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۴ مرداد

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس ، محمدباقر الفت در دیدار با رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اقدامات و دستاوردهای مطلوب ناجا در برخورد و کاهش آسیب های اجتماعی گفت : بر اساس قانون اساسی اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان از جمله وظایف قوه قضائیه است.
وی ادامه داد : مهمترین دستاورد این معاونت افزایش توجه و حساسیت مدیران کشور به مباحث پیشگیرانه در جامعه بوده است.
الفت اضافه کرد: چگونگی، کیفیت همکاری و تعامل با دستگاه هایی که برنامه های پیشگیری را در دستور کار خود قرار داده اند، توجه و پرداختن به مباحثی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب های اجتماعی است، از دیگر اهداف و برنامه های پیش روی این معاونت است.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب پرداختن به چهار مورد شامل طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و امنیت اخلاقی را مورد تاکید ویژه قرار دادند که رسیدگی به این موارد در اولویت کار دستگاه های اجرایی فعال در امور اجتماعی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب توجه به عمق و گستردگی آسیب ها، انجام کارهای فوق العاده و تلاش مضاعف، نقش آفرینی همه دستگاه ها در امور اجتماعی و انجام وظایف با حساسیت ویژه از سوی دست اندرکاران به ویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه را مورد تاکید قرار دادند.
الفت تاکید کرد : پاسخگویی به مطالبات مقام معظم رهبری نیازمند همکاری و تعامل بیش از پیش نیروی انتظامی و قوه قضائیه است.

**آموزش همگانی یکی از راهکار های اساسی پیشگیری اجتماعی
سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا اقدامات ایجابی را مهم تر از اقدامات سلبی عنوان کرد و گفت : آموزش همگانی و مشارکت عمومی شهروندان از اقدامات ایجابی پلیس محسوب می شود.
وی با اشاره به تعامل مثبت نیروی انتظامی و قوه قضائیه، گفت: نیروی انتظامی به صورت تمام وقت در حوزه تهدیدها و چالش های موجود در زمینه آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده و با استفاده از ساز و کارهای فرهنگی و اجتماعی به دنبال حل و کاهش معضلات اجتماعی است.
شرفی افزود: نیروی انتظامی در هر لحظه آماده ارائه خدمت و پاسخگویی مطلوب به مطالبات مردمی است و قوه قضائیه نیز می تواند در موضوعات مهمی مانند مبارزه با آسیب های اجتماعی کمک های لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: امروزه موضوعاتی در حوزه آسیب های اجتماعی وجود دارد که سبب نگرانی مقام معظم رهبری و مسئولان کشور شده، لازم است آسیب های اجتماعی با جدیت پیگیری تا از افزایش آنها جلوگیری شود.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه اقدامات سلبی پلیس ویژه برخورد با قاچاقچیان، سارقان و مجرمان سابقه دار است، اقدام های ایجابی پلیس را مهم تر از اقدام های سلبی عنوان کرد و افزود: آموزش همگانی و مشارکت عمومی شهروندان از اقدامات ایجابی پلیس محسوب می شود.
سردار شرفی با تاکید بر اینکه ایجاد و توسعه امنیت به تنهایی بر عهده پلیس نیست، اضافه کرد: مردم در تامین امنیت مطلوب سهم مهمی دارند و پلیس برای تامین امنیت نیازمند مشارکت و همکاری مردم است.
وی، پلیس را در خط مقدم برخورد با ناهنجاری های اجتماعی معرفی و خاطر نشان کرد : پلیس آخرین نهاد در خط حرکتی برخورد با ناهنجاری ها بوده و در راستای نهادینه کردن امنیت در لایه های مختلف جامعه در فرهنگ سازی و پیشگیری از جرم موثر است .
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه برقراری نظم و امنیت مطلوب با پیشگیری اجتماعی تحقق پیدا می کند، خاطر نشان کرد: آموزش همگانی یکی از راه های اساسی تحقق پیشگیری اجتماعی است.
وی ادامه داد: آموزش همگانی از راه های اساسی تحقق پیشگیری اجتماعی است، پلیس نهادی است که توانسته در حوزه فرهنگ منشأ اثراث موثری در جامعه باشد در این راستا نگاه ما بر این مبنا است که موضوع های اجتماعی را نباید تبدیل به مسائل امنیتی کرد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید براینکه اجرای صحیح ماموریت و خدمت به مردم راهبرد مهم پلیس است، گفت: پلیس با همراهی مردم و دستگاه های مختلف از تمام امکانات موجود برای مقابله با ناهنجاری ها استفاده می کند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 8 ؟