تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۴ مرداد

مراسم تودیع رشیدیان، سرپرست قبلی مجتمع قضائی شهید قدوسی و معارفه پورعبدالله، سرپرست جدید این مجتمع با حضور رئیس کل محاکم استان قضائی تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عباس پوریانی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران طی سخنانی، اظهار کرد: رسیدن به حقیقت و قضاوت کار بسیار سخت و پرمسئولیتی است که قضات باید به بهترین نحو و با توجه به پیچیدگی‌ها و مشکلات موجود در مسیر رسیدن به حقیقت آن را انجام دهند.

وی افزود: قضات در لبه پرتگاه و در بزنگاه قرار دارند و کوچکترین خطا از سوی آنان منجر به از بین رفتن حقوق مردم و نارضایتی خداست و از این جهت کار قضات به شدت حساس و مشکل است و برای رسیدن به حقیقت یک قاضی باید جوانب مختلف را در نظر بگیرد و به علوم مختلف اشراف داشته باشد تا بتواند رأی منصفانه و درستی صادر کند و بداند که عملکرد قضات اعتبار یک قوه است و اعتبار قوه قضائیه به نحوه عملکرد قاضی برمی‌گردد. خدمت به مردم با وجود همه محدودیت‌های موجود و کمبود امکانات یک عبادت است و قضات و کارکنان متعهد و مسئولیت‌پذیر افتخار دستگاه قضائی هستند.

وی تأکید کرد: مهم این است که همه کادر قضائی به وظایف خود در هر قالبی عمل کنند و اعمال ماست که می‌ماند و مسئولیت‌ها در هر سطحی گذراست.

رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در ادامه با اشاره به سه اصل مهم اقتدار، ‌سلامت و قانون‌گرایی در قوه قضائیه، گفت: بر اساس منویات رهبری توجه به این سه اصل در کنار حفظ رضایت مردم مهم و البته سخت و لازم است قضات و کادر قضائی برای آن تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم برخورد قاطع با مفسدین در دستگاه قضائی، گفت: برخورد قاطع با مفسدین و اطلاع‌رسانی مناسب از نحوه این برخوردها اصلی مهم در قوه قضائیه است؛ چرا که کوچکترین فسادی در این قوه ظلم بزرگی به مجموعه قوه قضائیه است و نباید ساده از آن عبور کنیم و همه تکلیف داریم که نگذاریم فساد در سیستم قضائی کشور ایجاد شود.

در ادامه این مراسم، پورعبدالله سرپرست جدید مجتمع قضائی شهید قدوسی ضمن تأکید بر حفظ شأن مردم و قضات، گفت: حفظ شأن مردم و مراجعین و در عین حال کادر قضائی و قضات یکی از اصلی‌ترین مسئولیت‌ها و برنامه‌هایی است که در مجتمع شهید قدوسی پیگیری خواهد شد و باید توجه کنیم که در این مجتمع قضائی پرونده‌هایی وارد می‌شود که طرفین آن از اشخاص فرهیخته جامعه هستند و پزشکان، متخصصان و مهندسان در این مجتمع حاضر می‌شوند.

وی افزود: ۶۶ شعبه بازپرسی، ۵ دادسرا و میانگین ۳ هزارو ۵۰۰ پرونده ارجاعی در ماه نشان‌دهنده حجم بالای کار در مجتمع شهید قدوسی است و بسترسازی برای دادرسی عادلانه و صدور حکم عادلانه و صادقانه با نظارت، حمایت و محافظت هدف بزرگ مجموعه مجتمع قضائی شهید قدوسی خواهد بود و ما برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 4 ؟