تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۰۳ مرداد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: همه انسان های فرهیخته از این موضوع رنج می برند، از این رو همگان باید خود را در قبال ناهنجاریهای اجتماعی و مشکلات فرهنگی مسئول بدانند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی جنتی روز یکشنبه در سومین اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در هتل انقلاب تهران گفت: آنچه در فعالیت ها مهم است، روح حرکت های اقدامات ما است که صرفا برای تقرب به خداوند انجام می شود و اگر غیر از این باشد زیانکار خواهیم بود.

** مدیران و کارکنان وزارت فرهنگ از تلاش شبانه روزی دریغ نمی کنند
وی تاکید کرد: خوشبختانه امروز مدیران، مسئولان و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان ها و مراکز تابعه این وزارتخانه بدون دریافت حقوق های نجومی و حتی با تحمل کم و کاستی ها، از تلاش شبانه روزی دریغ نمی کنند.

** همه نیازمند تذکر هستیم
عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه همه نیازمند تذکر هستیم، تصریح کرد: اگر مدیران ارشد و بالایی کشور افراد سالم و خود ساخته باشند، بدون شک مدیران پایینی و میانی که به آنها اقتدا و تبعیت می کنند نیز سالم خواهند بود، در غیر اینصورت در رده های پایین تر وضعیت خیلی بدتر خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه کل حوزه های فرهنگی کشور را ۷ هزار و ۱۰۰میلیارد تومان تصویب شده اعلام کرد و گفت: از این مقدار فقط یکهزار میلیارد تومان به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تعلق گرفته است.

** آنچه در حوزه فرهنگ اتفاق می افتد بر گردن وزارت فرهنگ می اندازند
جنتی تصریح کرد: متاسفانه در وزارت فرهنگ فقط نیمه خالی لیوان را می بینند و هر آنچه در حوزه فرهنگ اتفاق می افتد بر گردن این وزارتخانه می اندازند و حتی تلاش های و فعالیت های دیگر ما را نمی بینند.

** عده ای فکر می کنند کار وزارت فرهنگ فقط برگزاری کنسرت است
به گفته وی، عده ای فکر می کنند در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار ما فقط برگزاری کنسرت است، خواستم بگم نخیر اینگونه نیست، چندین برابر دوره های قبل در وزارتخانه در حوزه های مختلف فرهنگی کار و تلاش شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آشتی مردم با سینما، فروش بیش از ۶۰ میلیارد تومانی سینما فقط در سه ماه نخست سال، چاپ و انتشار بیش از ۹۰ هزار عنوان کتاب چاپ جدید در دو سال گذشته، کاهش فرایند مجوزها و تقلیل فاصله در نوبت ماندن دریافت مجوز نشریه به کمتر از سه ماه را از جمله تلاش ها و فعالیت های این وزارتخانه عنوان کرد.



به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 7 ؟