تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۲ مرداد

رئیس سازمان سینمایی معتقد است، اصل ماجرای «فیش‎ گیت» یک جنگ روانی انتخاباتی برای کند کردن شتاب حرکت دولت و ایجاد جو سوءتفاهم علیه دولت بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مطلب را حجت الله ایوبی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس سازمان سینمایی از اولین مدیرانی بود که حقوق خود را اعلام کرد، با این حال می‎گوید او و مدیرانش تلاش کردند در دام جنگ زرگری کسانی که دوست دارند آرامش سینما را از بین ببرند نیفتند.
وی در این گفت وگو با تاکید بر لزوم شفاف ‎سازی در دستگاه‎های اجرایی و نهادهای عمومی، اصلاح ساختارها مبنی بر حذف رانت و ایجاد سیستم‎های فرایندی شفاف و پاسخگو را رویکرد مهم سیاست‎های مدیریت خود در دوره جدید اعلام کرد.
ایوبی با بیان اینکه در سازمان‎های دولتی ارقام فیش‎های حقوقی کاملا مشخص است و انتشار فیش‎های حقوقی هیچ چیز را روشن نمی‎کند، تصریح کرد: به غیر از مواردی که از قانون نظام پرداخت هماهنگ، مستثنی شده‎اند امکان تخلف وجود ندارد و آن چیزی که مهم است و زمینه سوءاستفاده را فراهم می‎کند، پرداخت‎های غیرقانونی و پاداش‎های نامتعارف است که باید بررسی شود.
به گفته رئیس سازمان سینمایی، دیوان محاسبات در تمام سازمان‎ها نماینده دارد، سازمان بازرسی نظارت و پرداخت‎ها را بررسی می‎کنند، حتی آقای وزیر هم نمی‎تواند حقوق امثال بنده را بیشتر از آن چیزی که در قانون مشخص شده افزایش دهد، من عضو هیات علمی هستم، پایه حقوقم را از دانشگاه می‎گیرم و بقیه را وزارت ارشاد پرداخت می‎کند.
وی افزود: اما معتقدم اصل ماجرای فیش‎گیت یک جنگ روانی انتخاباتی برای کند کردن شتاب حرکت دولت و ایجاد جو سوءتفاهم علیه دولت بود. دستور صریح مقام معظم رهبری و برخورد صادقانه رئیس محترم جمهوری به نظرم اتفاق خوب و مثبت این رویداد بود.
ایوبی ادامه داد: ضمن اینکه مدیران کنونی براساس روندها و مقرراتی که از دولت‎های پیش برجای مانده این پرداخت‎ها را انجام داده‎اند. پس باید به جای متهم کردن افراد و مدیران روندها را اصلاح کرد. البته در اصلاح مقررات باید عدالت را رعایت کرد. به هر حال مدیر متخصص و شایسته و با تجربه هم طبیعی است که باید زندگی‎اش مطابق شئوناتش تامین شود. اگر بنا بر شایسته سالاری است هزینه این شایسته سالاری هم باید با عدالت و انصاف پرداخته شود. در غیر این صورت دولت از مدیران توانا تهی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید روندها اصلاح شود، گفت: از اینکه در جریان این فیش‎بازار سیاسی، نام برخی افراد دست‎کم در حوزه سینمایی بر سر زبان‎ها افتاد به هیچوجه راضی نیستم و امیدوارم این ماجرا به سرعت خاتمه یابد.

** به نام انقلاب و ارزش‎ها آمدند و رویدادهای تلخ را رقم زدند
رئیس سازمان سینمایی با اشاره به ناپدید شدن ۳۶ ساعته یکی از معاون‎های سازمان در دوره قبلی گفت: مجموعه ای از رخدادهای تلخ در دوره گذشته که نمی‎خواهم بدان ورود کنم، دیوار اعتماد بین اهالی سینما و مدیریت نظام را به کلی فروریخت. کسانی متاسفانه در ورطه فسادهای مالی و اخلاقی افتادند که پیوسته از مفاهیم ارزشمند و دین هزینه کردند و کار را بر مدیران متدین و ارزش‎گرای واقعی سخت کردند. اصول‎گرایان و انقلابی‎های متدین واقعا باید مدعیان اصلی این مدیران باشند. آنها به نام انقلاب و ارزش‎ها آمدند و این همه رویدادهای تلخ را رقم زدند.
ایوبی افزود: همچنان معتقدم که ماجرای فیش‎ها عملیات ایذایی، رد گم‎کنی و کاملا سیاسی بود و امیدوارم دومینوی مچ‎گیری بگونه ای نباشد که اعتماد مردم را از کلیت نظام سلب کند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 5 ؟