تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۳۰ تیر

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، کارگاه آموزشی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی ویژه اصحاب هنر و رسانه به همت معاونت اجتماعی  و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری، مهم ترین عامل در پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی را فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم دانست که این مهم توسط اهل قلم و رسانه در جامعه نهادینه می‌گردد.

عبدالرضا علیمحمدی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مباحث فرهنگی گفت: ضرورت امر ایجاب می‌کند فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم را در جامعه افزایش دهیم و بهترین راه، اهالی قلم و رسانه می‌باشند.

وی پیشگیری از وقوع جرم را وظیفه آحاد مردم جامعه دانست که اهالی رسانه در آموزش این مهم، بسیار مثمر ثمر هستند.

سید محمد موسوی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال وبختیاری با اشاره به مهم ترین آسیب‌های اجتماعی از جمله مواد مخدر، طلاق، قانون گریزی و … به بررسی آثار آن‌ها در زندگی افراد و ارائه راهکارهای پیشگیرانه پرداخت.

وی وجود قانون مطلوب را حق مردم دانست و رسانه‌ها را در تحقق این امر مطالبه گر معرفی کرد.

موسوی مهم ترین راهکار در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی در خانواده را آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده ها دانست که رسانه ها در هر شماره از نشریه، روزنامه و حتی در هر قسمت از سریال‌های تلویزیونی می‌توان یکی از مهارت‌های زندگی را به مردم آموزش داد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 - 7 ؟