تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۳۰ تیر

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری گیلان، احمد سیاوش پور در نشست شورای سیاست‎گذاری شورای حل اختلاف دادگستری استان با اشاره به قانون جدید شورا های حل اختلاف و ظرفیت‎های این قانون خواستار مشارکت بیشتر شوراهای حل اختلاف در محاکم قضایی استان شد.

وی همچنین آمار بالای طلاق را زیبنده مردم انقلابی گیلان ندانست و از حجت الاسلام‌والمسلمین میر محمدی معاون قضایی دادگستری استان در امور شوراهای حل اختلاف، خواست تا شعب ویژه صلح و سازش در کلیه دادگستری‌ها و محاکم استان مستقر شود.

رئیس کل دادگستری استان استان با اشاره به فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف تصریح کرد: هدف از تشکیل شوراها  ایجاد صلح و سازش و رسیدگی به موضوع های قضایی با کمترین هزینه و تشریفات است.

وی با توجه به حجم ورودی پرونده های قضایی در محاکم استان گیلان ، خواستار تلاش هرچه بیشتر شوراها ی حل اختلاف استان در گسترش فرهنگ صلح و سازش شد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه  با تاکید بر نقش شوراها ی حل اختلاف در کاهش پرونده های قضایی از روسای دادگستری شهرستان های استان خواست تا از ظرفیت شوراها بطور شایسته استفاده نمایند.در ادامه پس از طرح مسایل مرتبط ، تصمیمات لازم اتخاذ و مصوب شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 - 10 ؟