کارگاه
۹۵ سه شنبه ۲۹ تیر

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه دادستان قدیم و جدید نظامی استان تهران اظهار کرد: دادستان در نیروهای مسلح همچنین باید رایزنی های فراوان برای صیانت از مجموعه نیروهای مسلح از لحاظ اخلاقی، مالی و نظم را داشته باشد.
وی سازمان قضایی نیروهای مسلح را ترکیبی از سه واژه سازمان، قضا و نیروهای مسلح عنوان کرد و در تعریف سازمان گفت: سازمان، مجموعه ای هدفمند و پیرو یک نظام و سیستم تعریف شده و دارای مرزها و وظایفی است که آن را از محیط خود جدا می کند.
وی همچنین درباره قضا هم گفت: قضا پیام خاص خودش را دارد و مسئولیتی خطیر و وظیفه ای بس سنگین است که برعهده قاضی است و نیروهای مسلح نیز مجموعه ای توانمند در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
دادستان کل کشور کشور اضافه کرد: قضاوت که رسالتش در معارف دینی و قانون اساسی و در همه جوامع بشری از مقدس ترین مسئولیت ها و سنگین ترین وظایف است ، شغل نیست بلکه مسئولیتی است که برعهده ارزشمندترین انسان ها یعنی پیامبران الهی، ائمه معصومین و افراد برگزیده پس از آنان قرار دارد.
منتظری توضیح داد: مسئولیت قضاوت، مسئولیتی سنگین است ، حال چه برعهده یک فرد به عنوان قاضی گذاشته شود یا مجموعه وظایفی است که به یک سازمان واگذار شود.
به گزارش ایرنا در آیین تکریم و معارفه دادستان قدیم و جدید نظامی استان تهران حجت الاسلام و المسلمین عباسعلی فراتی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان تهران، امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا، سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی استان تهران و شماری از فرماندهان سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشتند.
در این مراسم از زحمات و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی دادستان نظامی سابق استان تهران تقدیر و غلامعباس ترکی به عنوان دادستان نظامی جدید استان تهران معرفی شد.
ریاست سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز و مدیر کل آموزش وپژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گوشه ای از سوابق دادستان نظامی جدید استان تهران است.
این مراسم در سالن اجتماعات شهید قدوسی سازمان قضائی نیروهای مسلح و با حضور مقامات عالیرتبه قضایی و فرماندهان بلندپایه لشکری برگزار شدبه کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران