تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۲ تیر

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه گزارش رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه درباره اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات شد.

احمد مازنی در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس، اظهار کرد: به منظور افزایش اعتماد عمومی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده که ماده ۶ این قانون می‌گوید حداکثر ظرف ۶ ماه رئیس قوه قضائیه موظف است آیین‌نامه اجرایی این قانون را ابلاغ کند.

وی با بیان اینکه این قانون در دی‌ماه ۹۴ ابلاغ شد، اضافه کرد: نمایندگان را از سرنوشت این قانون و آیین‌نامه اجرایی آن مطلع بفرمایید. از رئیس قوه قضائیه هم می پرسم که از آیین‌نامه اجرایی اصل ۱۴۲ قانون اساسی چه خبر؟ و از ریاست جمهوری هم تقاضا می کنم علت عدم ابلاغ این قانون توسط ایشان و آخرین وضعیت اجرای آن را به اطلاع نمایندگان برسانند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر، اظهار کرد: این قانون در مجلس قبلی تصویب شد و چون شورای نگهبان ایراد گرفت که چرا مجلس این قانون را توسعه داده و مجلس هم بر موضعش اصرار کرد این قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و مدت زیادی مورد بحث قرار گرفت تا نهایتاً‌ تصویب و ابلاغ شد.

وی افزود: از زمان تصویب این قانون فرصتی بود برای اینکه قوه قضائیه آیین‌نامه آن را تنظیم کند. با توجه به اینکه حجم افراد درگیر در این قانون زیاد است آنها فرصتی خواستند که این قانون را سازمان دهند اما من فکر می‌کنم این روزها کارش آغاز شود اما پیگیری می‌کنیم که ببینیم این قانون کی اجرا می‌شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 3 ؟