کارگاه
۹۵ یکشنبه ۲۰ تیر

سفیر کره جنوبی در ایران می گوید تهران و سئول علاقه مند به گسترش روابط دوجانبه هستند و در این راه از مقوله های هنری و فرهنگی استفاده خواهد شد و ما مایل هستیم ایرانی ها به جز جومونگ و یانگوم اطلاعات بیشتری از کشور ما کسب کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،کیم سونگ هو که عصرشنبه در دومین روز از فستیوال فرهنگی کره در ایران در برج میلاد تهران حضور یافته بود افزود : ما دوست داریم ملت های دو کشور آگاهی های بیشتری از فرهنگ و هنر یکدیگر کسب کنند.
وی که به زبان فارسی با حاضران سلام و خوشامدگویی کرد اظهارداشت: ایران و کره دوست هم بوده و علاقمند به مبادله فرهنگی هستند.
در دومین روز از فستیوال فرهنگی کره جنوبی در تهران برنامه های مختلفی اجرا شد،این برنامه ها شامل نمایش ، نقاشی، تئاتر سنتی کره و تئاتر سنتی ایران بود.
از دیگر برنامه‌های این جشنواره اجرای برنامه گروه پانتومیم نقاشی «قهرمان» از کره جنوبی بود. این نمایش عملکرد غیر کلامی نوآورانه‌ای است که با استفاده از سبک‌ها و شیوه‌های متنوع نقاشی همراه با جلوه‌های بصری و یک ترکیب شوخ پانتومیم و کمدی به اجرا درآمد.
در بخش دیگری از این مراسم گروه «نَم سادَنگ» از کره جنوبی به اجرای موسیقی سنتی پرداخت که با اجرای نوازندگان خود سبک نوازندگی اواخر دوران «چوسان» کره جنوبی را زنده کرد.
گروه موسیقی نواحی ایران «آوای موج» به سرپرستی محسن آقایی و خوانندگی آماج با ۱۰ عضو از بوشهر با سازبندی متنوع و ترکیب موسیقی و حرکات آیینی از فرهنگ و آداب و رسوم غنی بوشهر، به عنوان سفیر فرهنگی ایران بزرگ نیز در این جشنواره فرهنگی به اجرای برنامه پرداخت.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران