تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۳ تیر

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارسال پیامک های هشداری به برخی از اصحاب رسانه گفت: این پیامک ها به صورت رسمی از مراجع قانونی ارسال نشده و فاقد اعتبار است.

حسین نوش آبادی روز شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: وقتی پیامکی بدون سامانه مشخص و بدون نام و نشانی برای کسی ارسال می شود، بدیهی است که این پیامک فاقد هرگونه اعتبار قانونی است.
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: صاحبان این خط ها و کاربران که پیامک برای آنان ارسال شده می توانند برای صحت و سقم این پیامک ها موضوع را از طریق مراجع قانونی یا مسئولان حوزه معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و حتی شکایت کنند.
وی اضافه کرد: این وزارتخانه هیچگونه اطلاعی از این پیامک ها نداشته و نسبت به آن نیز اظهارنظری نمی کند و اعتقاد دارد اگر این پیامک ها منبع و ماخذی داشت در ذیل این پیامک ها که برای افراد ارسال شده، ذکر می شد.
به گفته نوش آبادی پیامک های موردنظر بدون نام و نشان و مرجع ارسال شده و فاقد هرگونه سندیت است.
برخی شبکه های اجتماعی به پیروی از یک روزنامه در دو روز گذشته اعلام کردند که تعدادی از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی پیامکی تهدیدآمیز را دریافت کرده اند که به آنان هشدار امنیتی داده تا هر گونه ارتباط و همکاری با عناصر معاند خارج از کشور را چه از طریق ایمیل و چه از طریق سایر وسایل ارتباطی قطع کنند که در غیر اینصورت این ارتباط عملی مجرمانه و قابل پیگیری خواهد بود.
یکی از سایت ها تعداد این پیامک ها را بالغ بر ۷۰۰ مورد اعلام کرده که برای بسیاری از رونامه نگاران رسانه های اصلاح طلب، عده‌ای از فعالان سیاسی، فعالان حوزه زنان و فعالان دانشجویی به عنوان آخرین هشدار امنیتی ارسال شده ولی مشخص نیست چه کسی آمار دریافت کنندگان و گروه های موردنظری که پیامک را دریافت کرده اند، ارائه داده است.
البته برخی روزنامه نگاران با انتشار تصویری از پیامک موردنظر در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که از ارسال کننده یا ارسال کنندگان این پیامک به پلیس فتا شکایت خواهند کرد ولی هنوز هیچیک از کسانی که این پیامک را دریافت کرده اند‌، به طور رسمی از شکایت خود خبری نداده اند.
اگرچه منشاء ارسال این پیامک ها چهار شماره تلفن شخصی از یکی از اپراتورهای تلفن همراه اعلام شده ولی تاکنون هیچ مقام رسمی قضائی، اطلاعاتی و امنیتی در این مورد اظهارنظری نکرده‌ است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 8 ؟