تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۱۰ تیر

قائم مقام مجمع تقریب مذاهب اسلامی کمک های مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران به فلسطین و حزب الله لبنان و سایر نهضت های اسلامی را در راستای کمک به جهان اسلام و زدودن فتنه های دشمنان مسلمانان دانست.

حجت الاسلام موسی موسوی به مناسبت روز قدس در گفت و گو با خبرنگار معارف ایرنا گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف اصلی از ایجاد تمام فتنه های دشمنان در کشورهای منطقه برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است. چون دشمنان احساس می کنند که ایران در صف مقدم علیه منافع شوم آنها قرار گرفته و حضور سربازان جمهوری اسلامی ایران در کشورهایی مانند سوریه و عراق در واقع برای دفاع از نظام و انقلاب است.
وی ضمن بیان خاطره ای در آغاز نهضت امام خمینی(ره) گفت: در سال های ۴۱ و ۴۲ بعد از آشکار شدن نهضت امام در دوران شاه موضوع انجمن های ایالتی و ولایتی و زدودن نام اسلام از قسم نامه های قوانین مطرح بود و به یاد دارم که محمدرضا شاه هیاتی را به قم فرستاد تا پیامی را به مراجع بدهند.
قائم مقام مجمع تقریب مذاهب افزود: شاه به مراجع گفته بود که نام آمریکا را نبرند، با اسراییل کاری نداشته باشند و نگویند اسلام در خطر است ولی هرچه دوست دارند به شخص شاه و دولت بد و بیراه بگویند.
وی در ادامه گفت: این هیات با حضرت امام(ره) نیز ملاقات کرده و پیام شاه را داد که امام فرمود ما نه با شاه و نه دولت شاه کار داریم و مشکل اصلی ما این است که اسلام از سوی آمریکا و صهیونیست تهدید می شود.
موسوی گفت: اگر حضرت امام خمینی(ره) روز قدس را به عنوان ایام الله و روز اسلام یاد کردند به این دلیل بود که پیام و هدف این نامگذاری در راستای اهداف نظام بوده است. یعنی پیام تمام مناسبت های انقلاب در روز جهانی قدس جمع است و به همین دلیل امام خمینی (ره) فرمود روز قدس روز اسلام است و موفقیت این روز موفقیت اسلام است.
وی تاکید کرد: حضرت امام خمینی(ره) اعتقاد داشتند مساله اسراییل و صهیونیست در مساله فلسطین یا چند کشور خاص خلاصه نمی شود بلکه مساله اسلام و کلیت اسلام در میان است و هدف اصلی از تاسیس صهیونیست در دل جهان اسلام این بود که این غده سرطانی تمام جهان اسلام را در برگیرد.
این کارشناس مذهبی همچنین گفت:‌ توطئه دشمنان اسلام بر مبنای نبرد با کلیت اسلام بود و در همین راستا توطئه های مختلفی را اجرا کردند و امام(ره) اعتقاد داشتند اگر مردم مظلوم فلسطین در سنگر اول می جنگند در واقع از مرز اسلام دفاع می کنند نه کشور و مرز خود و لذا همه مسلمانان وظیفه دفاع از فلسطین دارند.
وی تاکید کرد: اگر نبردی علیه اسراییل صورت نمی گرفت حتی تا همین حد امروز جهان اسلام وضعیت خیلی بدتری داشت. چون آنان توطئه های گسترده ای برای کلیت اسلام دارند و عنایت حضرت امام این بود که جهان اسلام را بیدار کند و متوجه این حقیقت سازد که همه باید به فلسطین و نبرد با اسراییل فکر کنند.
موسوی در ادامه گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اعتقاد داشتند که مشکل جهان اسلام مشکل تفرقه است وعمده بلاهایی که جهان استکبار بر سر جهان اسلام آورده به خاطر تکه تکه کردن جهان اسلام و ایجاد اختلافات میان مسلمانان بوده و پرچمی را که به راحتی می تواند جهان اسلام را یک جا جمع کند، پرچم مبارزه علیه صهونیست و دفاع از قدس است.
وی افزود: به همین دلیل در راهپیمایی هایی که به مناسبت روز قدس در گوشه و کنار جهان صورت گرفته، دیده می شود که تنها مراسمی که مذاهب مختلف به راحتی در آن جمع می شود و دل ها به هم پیوند می خورد مراسم روز قدس است و قدس می تواند جهان اسلام را علیه شرک و کفر متحد کند.
موسوی همچنین گفت:‌ در طول این سال ها دیدیم که به هر اندازه قدس زنده شد، پیوند میان مسلمانان نیز زنده شد و یکی از راه های مهم ایجاد وحدت میان مسلمانان توجه به مشترکات بویژه یک هدف محوری است که آزادی قدس و برطرف کردن شر صهیونیست است و حضرت امام از ابتدای انقلاب و رهبر معظم انقلاب نیز مهمترین روزها را روز قدس می دانند و هر ساله بر آن تاکید دارند.
وی افزود: کسانی که درد اسلام را دارند و از فتنه های گسترده ای مانند تکفیر و افراط که دنیای اسلام با آن روبرو شده دل خوشی ندارند، امروز یک راه همواری برای برگرداندن اتحاد جهان اسلام و برابری با این فتنه ها وجود دارد و آن نبرد با کفر و شرک است که مظهر مهم آن آمریکا و اسراییل است.
موسوی در پایان گفت: نبرد آمریکا با جهان اسلام در چهره صهیونیست انجام می گیرد و لذا همه باید توجه کنیم که مساله قدس در راس تکلیف و وظایف اجتماعی جهان اسلام و مسلمانان است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 2 ؟