تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۵ تیر

معاون اول قوه قضائیه از دولت و مجلس تقاضا کرد که اجازه دهند همانطور که در برنامه پنجم در طول ۵ سال، ۴ هزار قاضی جذب دستگاه قضایی شده، در برنامه ششم هم به همین مقدار قاضی و متناسب با این قضات، کارمند اداری استخدام دستگاه قضایی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و شهدای گرانقدر هفتم تیر گفت: آیا قوه قضائیه در نقطه مطلوب است؟  آیا توانستیم رضای خالق و رضای ولی امر و رضای آحاد جامعه و همه شهروندان را آنگونه که شایسته نظام اسلامی است، تامین کنیم؟ خیر. اما فرزندان شما در قوه قضائیه تمام تلاششان را در جهت تعالی دستگاه قضایی با منویات اسلام ناب و با منویات رهبری به کار گرفته‌اند و شما بدانید که حقیقتا در قوه قضائیه با همه کاستی‌ها و مشکلاتی که وجود دارد، یک کار حجیم و سنگین و سخت به دوش عزیزان شما و خادمین شما در دستگاه قضایی است که اگر  لطف خدا و همت والای کارگزاران در این دستگاه نبود، حقیقتا فرسوده می‌شدند و از پا در می‌آمدند.

وی با بیان این‌که «ما امروز با کمبود فراوان قاضی روبرو هستیم» گفت: ۱۵ میلیون پرونده در گردش داریم ولی ورودی ما در سال ۱۵ میلیون نیست بلکه ورودی ما ۶ میلیون یا کمتر است اما این پرونده‌ها که به دادسرا و دادگاه وارد می‌شود تا مراحل نهایی را طی کند و به قطعیت برسد، حدود ۱۵ میلیون پرونده است که قضات ما باید رسیدگی کنند.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: حجم کار با این که بار مسئولیت نیروهای ما را سنگین کرده اما اجازه آن چیزی که رضای شما باشد را مقداری غیرممکن کرده است؛ بنابراین ما از دولت و مجلس تقاضا داریم همانطوری که اجازه دادند ما در برنامه پنجم در طول ۵ سال ۴ هزار قاضی بگیریم، به ما اجازه دهند که در برنامه ششم هم به همین مقدار قاضی و متناسب با این قضات، کارمند اداری استخدام کنیم چرا که در غیر این صورت موجب نارضایتی مردم می‌شویم.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: ما با همه این مشکلات و کمبودهایی که داریم اعم از کمبود قاضی و امکانات و تجهیزات اما تلاشمان این بوده که حداکثر خدمت رسانی به مردم را با توجه به اصلاح قوانین و با استفاده از فناوری‌های جدید و با کمک مردم و با وقت گذاشتن مسئولان قضایی، انجام دهیم و بتوانیم این رضایت مندی را بیشتر کنیم؛ البته هنوز ما به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و با آن فاصله داریم.

معاون اول قوه قضائیه یادآور شد: ایام ماه مبارک رمضان فرصتی است که اگر در گذشته اشتباهات و لغزشی داشتیم، به درگاه خداوند توبه و استغفار کنیم و گذشته‌ها را پاک کنیم و برای آینده، آینده‌ای مبتنی بر حق، عدالت و حق‌جویی بنا بگذاریم. چه احسان و تفضلی بالاتر از این که خداوند در این ماه قول داده که خواب مومنین و خواب روزه داران را عبادت، نفس‌ها را تسبیح، دعاها را مستجاب و اعمال را مقبول درگاهش قرار دهد و در یک شب قدر فضلیتی بالاتر از هزار ماه قرار داده است؛ لذا اگر بتوانیم از این ایام خوب استفاده کرده و شب قدر را به درستی درک کنیم، مسلما سعادت دنیا و آخرت را به دست می‌آوریم.

محسنی‌اژه‌ای افزود: از تیرماه سال ۱۳۶۰ به بعد، اتفاقی در ایران افتاد که حقیقتا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد و نقطه عطفی است در تاریخ. از یک طرف برگ زرینی است از اثربخشی شهادت و فرهنگ ایثار و شهادت و از طرف دیگر خون شهدای ما و همه شهدای انقلاب در عرصه‌های مختلف، دست مدعیان دروغین مدافع حقوق بشر را اولا رو کرد و ثانیا با ریخته شدن خون مظلومین بساط آنها را در هم نوردید.

وی افزود: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار از قبل از انقلاب تا به امروز  جنایت‌های بی‌شماری را در ایران اسلامی مرتکب شده است. در طول این ۳۷ سال هر جنایتی که توسط تروریست‌ها، آدم کش‌ها و ضدانقلاب‌ها رخ داده به نحوی از انحاء آمریکا در آن شریک بوده و آمریکا باید پاسخگو باشد. در سال ۶۰ و همه جنایت‌هایی که توسط منافقین تروریست و آدم کش صورت گرفت، از آن زمان تا به امروز مورد حمایت شیطان بزرگ آمریکا هستند. اگر نبود خون این مظلومان چه بسا که چهره این متظاهرین به اسلام و چهره کسانی که خود را انقلابی دو آتیشه می‌دانستند و چهره کسانی که پشت سر آنها قرار گرفته‌اند و آنها را از لحاظ مادی و … حمایت می‌کردند، هیچ وقت روشن نمی‌شد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: آمریکا از قبل از انقلاب تا به امروز ده‌ها جنایت مرتکب شده که یکی از آن‌ها حمایت همه جانبه از همه تروریست‌ها از جمله منافقین بود. این منافقین هزاران فرزندان این خاک و آب را از دست ما گرفتند. منافقین و سایر گروه‌های ضد انقلاب تحت حمایت آمریکا بزرگانی همچون آیت الله شهید بهشتی و یارانش، شهید آیت الله قدوسی، لاجوردی‌ها، سلطانی‌ها و … و  ده‌ها شهید بزرگوار را در قوه قضائیه از این ملت گرفتند.

وی تاکید کرد: در قوه قضائیه بر اثر جنایت مستکبران و در رأس آنها آمریکا ۱۶ هزار شهید، جانباز، ایثارگر و آزاده در قوه قضاییه برای ماندگاری و تثبیت انقلاب تقدیم انقلاب شده است. لذا مگر می‌شود از این همه جنایت های آمریکا صرف نظر کرد. مگر می شود به چنین دشمنی اعتماد کرد. مگر می شود به شیطان بزرگی مانند آمریکا که تحریم های اقتصادی و فشارهای گوناگون سیاسی و تبلیغاتی و فشارهای فراوان علیه این ملت وارد کرده، دست دوستی داد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: آیا اقدام کسانی که امروز تلاش می کنند چهره زشت، خشن، افراطی و خطرناک آمریکا را با مشاطی‌گری تزیین کنند و از زشتی او بکاهند و نیز اقدام کسانی که امروز سعی می کنند جنایت های آمریکا را نه تنها بر ایران بلکه بر این مردم عزیز و بر بسیاری از کشورهای اسلامی کمرنگ کنند و این جنایت ها را به فراموش بسپارند و نگذارند که این نسل جوان با این جنایت ها آشنا شود، خیانت به ملت و انقلاب نیست؟

وی افزود: آمریکایی که ضربه خورده و منافعش به خطر افتاده و شاخش شکسته شده، امروز بیش از گذشته علیه اسلام و نظام کار می‌کند؛  لذا جا دارد که ما با صدای بلند بگوییم آمریکای جنایتکار مرگت باد و مرگ بر آمریکا. با صدای بلند می گوییم که آمریکای جنایتکار و شیطان بزرگ بداند هم خود آمریکا و هم اذناب او در داخل و منطقه به کمک متدینین، بینی‌شان به خاک مالیده خواهد شد. آمریکا بداند که اگر بخواهد با تغییر تاکتیک ها و روش ها مردم را فریب دهد، مردم هوشیارند و نه از او قبول می‌کنند نه از اذناب او در داخل. آمریکا بداند که مردم با استقامت و هوشیاری و پیروی از ولی فقیه تا به آخر در مقابل ظلم و ستم همه ظالمین ایستاده‌اند و بداند که اگر چنگ و دندان نشان دهد، این امت عزیز آنچنان دندان او را خواهد شکست که برای همیشه پشیمان شود.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: قوه قضاییه از ابتدای انقلاب تا به امروز از جمله ارگان ها و دستگاه هایی بوده که در صف اول مبارزه با استکبار، تروریست‌ها و مبارزه با هر گونه فساد اعم از فساد مالی و اخلاقی و امنیتی بوده است و توانسته با کمک مردم و اتکاء به خداوند با همه مفسدین و تروریست ها و همه کسانی که سعی می کردند در امنیت این کشور اخلال کنند و آرامش و نظم اجتماع را برهم بزنند، مبارزه کند. از همان ابتدا که استان های مرزی را به آشوب کشید و کودتاها را یکی پس از دیگری تدارک دیدند و از همان زمان که جنگ تحمیلی را بر ما روا داشتند و از فتنه سال ۸۸  که خواستند با بعضی از عوامل غافل و یا مزدور خودشان امنیت کشور را بر هم بزنند، قوه قضاییه جزو دستگاه هایی بود که توانست به کمک سایر دستگاه ها و به همت مردم همه مفسدین و همه جنایتکاران و تروریست ها را به مجازات و به سزای ننگین خودشان برساند.

وی افزود: قوه قضاییه سعی کرده با همه مشکلات و کمبودهایی که دارد، در مقابل شماتت افراد بدخواه و در مقابل تهدیدات، فریبکاری ها و… به هیچ وجه از آن چیزی که اسلام و نظام اسلامی و قانون اساسی بر عهده او گذاشته کوتاه نیاید.

وی در پایان از مقام رهبری که بیشترین کمک های مادی و معنوی و رهنمودهای مستمر را به دستگاه قضایی داشته‌اند و از مردم  و متدینین که با صبر و حوصله نواقص و کمبودهای قوه قضاییه را تحمل کرده اند و واقعیت ها را درک می کنند و این دستگاه را در مقاطع مختلف همچون  قضایای فتنه ۸۸ و مقابله با جریان های فساد مالی و اخلاقی همراهی می کنند و از دولت و مجلس برای اعتبار و تخصیص بودجه برای استخدام قاضی و کارمند در  دستگاه قضایی تشکر کرد و گفت: به شما قول می دهیم و عهد می بندیم تا پای جانمان با همه کمبودها و همه کاستی هایی که وجود دارد، مقابل همه مفسدین اعم از مفسدین اقتصادی و اخلاقی و…بایستیم و با کمک شما دست مفسدین را کوتاه کنیم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟