تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۳ تیر

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با امام راحل در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: هر ساله در هفته قوه قضائیه در معیت مسئولان عالی قضائی به این بارگاه نورانی حضرت امام (ره) مشرف می شویم.
وی ادامه داد: در بیعت با آرمان های بلند امام راحل (ره) امروز آرمان هایی بیش از هر زمان دیگر مورد جست و جوست که اهم آن عدالت و معنویت است.
رئیس قوه قضائیه گفت: عدالت و معنویت دو عنصری است که امام راحل به آنها تاکید داشت و نظام مردم سالاری بر روی آنها استوار است.
آملی لاریجانی افزود: قوه قضائیه در سال های گذشته یک مسیر طولانی را طی کرده و باید یاد کنیم از معمار این قوه شهید بهشتی و یاران صدیق ایشان را که تلاش کردند مبانی قضائی را بر مبنای اسلامی استوار کنند.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امام (ره) همواره بر استقرار قوه قضائیه بر مبانی اسلامی تاکید داشتند و قوه قضائیه در طول ۳۰ و چند سال تلاش می کرد به این هدف نزدیک شود.
آملی لاریجانی گفت: آرمان های بلندی که در قانون اساسی برای قوه قضائیه بیان شده فصل خصومات بین مردم است و همچنین نظارت هایی که بر عهده قوه قضائیه گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد، گفت: کارکنان قوه قضائیه تلاش می کنند گام های مهمی برای تسهیل مراجعه مردم بردارند گرچه هنوز مشکلاتی همچون اطاله دادرسی و مراجعه به قوه قضائیه را داریم.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به استفاده از فناوری های نوین در قوه قضائیه خاطرنشان کرد: امروز تمام دفاتر دستگاه قضا در سراسر کشور از طریق این فناوری به یکدیگر متصل هستند و همین طور در سازمان ثبت و اسناد کشور تحولات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ارتقا، کارآمدی و سلامت دستگاه قضا ادامه داد: امیدواریم نظام اسلامی به سمتی برود که هم رضایت باری تعالی، ائمه اطهار و مردم را جلب کند و رهبر معظم انقلاب نیز این مهم را در جلسات متعدد به کارآمدی و سلامت قوه قضائیه تاکید داشتند.
رئیس قوه قضاییه و مسئولات عالی دستگاه قضا امروز چهارشنبه همزمان با دوم روز از هفته قوه قضاییه با حضور در حرم مطهر بینانگذار جمهوری اسلامی و شهدای هفتم تیر با آرمانهای انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 4 ؟