تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۳۱ خرداد

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، یدالله موحد صبح امروز در دیدار اعضای شورای قضایی استان با امام جمعه کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: هفته قوه قضاییه از یکم تا هفتم تیرماه به مناسبت شهادت شهید بهشتی و یاران با وفای وی برگزار می‌شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با تجلیل از مقام والای ۲۲۵ شهید قوه قضاییه بیان داشت: برنامه‌محوری در دستگاه قضایی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مسئولان قضایی است و دادگستری استان کرمان توانست برنامه یک‌ساله را تدوین کند.

این مقام ارشد قضائی استان بیان داشت: طی سال گذشته ۲۷۰ قاضی در استان کرمان به ۴۷۰ هزار پرونده رسیدگی کرده‌اند و از حجم پرونده‌های موجودی و جاری دادگستری ۱۲٫۵ درصد کاسته‌اند.

رئیس شورای قضایی استان کرمان ابراز داشت: طی سال گذشته همچنین اوقات دادرسی ۹ روز در کرمان کاهش یافت و رتبه بهره‌وری دادگستری استان کرمان از ۱۱ به سوم ارتقا یافت.

موحد ادامه داد: ابلاغ الکترونیکی در دستگاه قضایی استان کرمان جایگزین ابلاغ سنتی می‌شود که خدمت بزرگی به مردم است.

وی سلامت دستگاه قضایی کشور را یکی دیگر از تاکیدات رهبری برشمرد و اضافه کرد: در سال گذشته با نظارت‌های پیدا و پنهان توسط مسئولان مربوطه و ۳ هزار و ۴۰۰ ملاقات مردمی توانستیم در زمینه سالم‌سازی سیستم قضایی گام برداریم و حتی افرادی که ادامه همکاری آنها به صلاح دستگاه قضایی نبود از سیستم کنار رفتند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به افزایش جمعیت کیفری زندانیان دغدغه دارند و با در سال گذشته با اصلاح قانون دادرسی و هماهنگی بین قضات و سازمان زندان‌ها شاهد کاهش آمار زندانیان هستیم.

موحد از کاهش ۲ هزار نفری ورودی به زندان‌های استان کرمان برابر با ۱۳ درصد در سال گذشته نسبت به سال قبل آن خبر داد و افزود: امیدواریم این روند نزولی همچنان ادامه یابد و به وضعیت مطلوب برسد.

وی با اشاره به فعالیت چهار حوزه قضایی جدید در استان کرمان طی سال گذشته ادامه داد: در مجموع ۳۰ واحد قضایی فعال در استان کرمان داریم.

این مقام قضایی اضافه کرد: جانشین‌سازی وکادر سازی از دیگر تاکیدات رهبری در دستگاه قضایی است و در استان کرمان این امر را پیگیری کرده‌ایم.

موحد تصریح کرد: بسیاری از قضات ما غیربومی هستند و بعد از گذشت سه، چهار سال اصرار بر انتقال به شهر خود دارند و به همین علت جذب قضات بومی در استان کرمان انجام شد و تاکنون ۳۰ نفر جذب شده‌اند.

وی ابراز داشت: ۳۲۳ شورای حل اختلاف شهری و روستایی در سراسر استان کرمان در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و ۱۵۸ هزار پرونده طی سال گذشته در این شوراها مورد رسیدگی قرار گرفته است که ۴۸ درصد پرونده‌ها به صلح و سازش منجر شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تعامل بین دستگاه قضایی با سایر دستگاه‌ها تاکید دارند و در استان کرمان تلاش می‌کنیم به صورت هماهنگ و همدل با سایر دستگاه‌ها اقدام کنیم و در فرآیند برگزاری انتخابات سال گذشته نقش ارزشمندی را برای سلامت انتخابات ایفا کردیم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 10 ؟