تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۳۰ خرداد

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد این مرکز از شهریور ماه فیلم‌های ویژه کودکان و نوجوانان را در سراسر کشور اکران می‌کند.

یحیی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اضافه کرد: طبق آخرین برنامه‌ریزی‌هایی که داشته‌ایم، قرار است سینماهای کانون از شهریور ماه در سراسر کشور فعال شوند؛ البته در گام نخست مراکز استان‌ها فیلم‌ها را اکران می‌کنند اما بعد از آن نمایش فیلم در دیگر شهرها هم ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فقط تولیدات کانون در این سینماها نمایش داده می‌شود؟ توضیح داد: تولیدات قدیمی کانون در کنار تولیدات خارج از کانون نمایش دارند. از سوی دیگر تلاش می‌کنیم فیلم‌های غیرایرانی را هم نمایش دهیم اما هنوز این موضوع قطعی نشده است.

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره توقف فعالیت‌های سینما کانون و در پاسخ به این پرسش که این سینما چه زمانی از رکورد بیرون می‌آید؟ گفت: سینما کانون فعلا فعالیتی ندارد و فعالیت‌هایش، موردی است اما سیستم آن را تغییر داده‌ایم و در برنامه‌ریزی جدیدمان، این سینما نیز از شهریور ماه فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

یحیی‌پور ارائه جزئیات بیشتر درباره اجرای این طرح را به اواخر تیرماه موکول کرد و افزود: فعلا مشغول رایزنی با بنیاد سینمایی فارابی و آموزش و پرورش هستیم و در کنار آن فیلم‌هایی را که خارج از مجموعه کانون تولید شده‌اند، شناسایی می‌کنیم. ضمن اینکه مشغول بررسی اکران فیلم‌های خارجی هستیم.

وی درباره فعالیت‌های تولیدی کانون در حوزه فیلم نیز توضیح داد: بابت فیلمنامه‌ای که توسط محمدرضا گوهری نوشته می‌شود، قرارداد بسته‌ایم و این فیلمنامه آخرین مراحل نگارش خود را طی می‌کند. ابتدا قرار بود کمال تبریزی آن را بسازد اما با توجه به مشغله ایشان در ساخت سریال «سرزمین کهن»، احتمالا ساخت این فیلم به زمان دیگری موکول می‌شود چون علاقه‌مندیم این فیلم را آقای تبریزی بسازد و از همان اول، این پروژه با هماهنگی ایشان آغاز شده است. به همین دلیل ممکن است فعلا پروژه‌های دیگری را آغاز کنیم تا بعد به آن فیلم برسیم.

یحیی‌پور که پیش از این از راه‌اندازی سینما تک برای کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری خبر داده بود، درباره سرانجام این طرح نیز به ایسنا گفت: فعلا بهتر دیدیم اکران داشته باشیم و ممکن است بعدا سینما تک را دنبال کنیم، زیرا در این مرحله هدف‌مان این است که مخاطبان بیشتری را به سالن جذب کنیم در حالیکه سینما تک پروژه‌ای است که مخاطب محدودی دارد اما طرح جدید ما که در سراسر کشور برگزار می‌شود، مخاطبان گسترده‌تری خواهد داشت.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 - 7 ؟