تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۲۷ خرداد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای قضایی گفت: میانگین مختومه پرونده ها در استان گلستان از ۹/۶۴ پرونده به  ۱۱۱  پرونده رسیده است که این شاخص نشان از  افزایش سرعت تعیین تکلیف پرونده ها در محاکم و کاهش مدت رسیدگی حکایت دارد.

وی افزود : تلاش می کنیم با برنامه های پیشگیرانه و در تعامل با دستگاه های اجرایی و فرهنگی، ورودی پرونده به محاکم را کمتر کنیم تا قضات فرصت بیشتری برای رسیدگی به پرونده ها داشته باشند.

هاشمیان گفت: حاصل این تلاش ها کاهش ورودی  ۱۳ هزار پرونده  در فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه پارسال است.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: همین کاهش ، فرصتی را برای قضات ما فراهم کرد تا بتوانند ۱۵ هزار پرونده ای که از مدت ها قبل در شعب مانده بود ، تعیین تکلیف و رسیدگی کنند.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان،  ارتقای رتبه ی استان از ۲۴ کشور در استفاده از سیستم جامع مدیریت پرونده های قضایی ( cms )  به دوم را دستاورد مهم دیگر دادگستری استان در سال گذشته عنوان کرد و گفت : استفاده از cms   ، علاوه بر این  که شتاب حذف قلم و کاغذ از محاکم  استان را بیشتر کرده ،  از روند رسیدگی به پرونده ها هم کاسته است.

وی افزود: سیستمی شدن روند ثبت و رسیدگی پرونده ها، امکان آگاهی مردم از روند رسیدگی را از طریق اینترنت هم فراهم کرده است.

رئیس شورای قضایی استان گلستان در بخش دیگر سخنان خود ، خطاب به مدیران سازمان های زیرمجموعه قوه قضاییه در استان از آنان خواست :  مدیریت هزینه ها را به سمت و سویی ببرند که بهره وری بیشتری داشته باشد.

هاشمیان با اشاره به این که بیشترین گلایه ی مردم در ملاقات حضوری سه شنبه ها  از  برخورد  کارکنان است گفت : روسای دستگاه های عضو شورای قضایی استان  باید  نظارت جدی بر نحوه ی برخورد  کارکنان خود  با  مردم داشته باشند.

وی افزود : مردم ولی نعمتان این انقلاب  هستند و باید در پاسخگویی به آنان ، شفافیت و سلامت اداری را حفظ کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان همچنین تاکید کرد: در نظارت ها با مشاهده کوچکترین مصادیق فساد اداری ، به شدت با آن برخورد شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 9 ؟