تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۵ خرداد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۰، همه دانش آموزان تحت پوشش طرح شهاب قرار می گیرند، گفت: پژوهش‌ سراهای محل رشد و شناسایی استعدادهای دانش آموزان است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی در جمع مدیران پژوهش ‌سراها و مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران که در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، درباره اهمیت و نقش پژوهش‌سراهای دانش ‌آموزی افزود: مهمترین کارکرد پژوهش سراهای دانش آموزی، استعدادیابی و پرورش خلاقیت دانش آموزان بر اساس فرایندهای مشخص در طول دوره های مختلف تحصیلی است.
وی ادامه داد: پژوهش‌سراهای دانش آموزی، بخشی از مجموعه استعدادیابی و پرورش خلاقیت است که سایر اجزای این مجموعه به هم پیوسته را مدارس نمونه دولتی، طرح شهاب و مدارس استعدادهای درخشان تشکیل می دهد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر می خواهید نهادی در آموزش و پرورش ایجاد کنید که این نهاد چندین مأموریت شناخت استعداد، رشد استعداد، تقویت و بالندگی استعداد دانش آموزان را دنبال کند، ایجاد پژوهش سراهای دانش آموزی است. در پژوهش سراهای دانش آموزی استعدادهای دانش آموزی را شناسایی و رشد می دهیم.
وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش حافظه محوری باید تبدیل به خلاقیت محوری تبدیل شود،تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته ۳۵۰ هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفته اند و قصد داریم تا پایان سال ۱۴۰۰، همه دانش آموزان تحت پوشش طرح شهاب قرار بگیرند، طرح شهاب در واقع رسیدگی به استعدادهای درخشان در مدارس عادی است که البته این به معنی نفی مدارس تیزهوشان نیست.
فانی با بیان اینکه برای اولین بار در این دولت یازدهم آیین نامه یا اساسنامه استعدادهای درخشان را به تصویب رسید، گفت: در شاخص جهانی به ازای هر ۱۰۰ دانش آموزان سه دانش آموز استعداد درخشان است که در سالهای اخیر شاهد هستیم در بعضی از شهرستان های کشور با برگزاری آزمون، ۲۷ درصد از ۱۰۰ دانش آموز در استعدادهای درخشان تحصیل می کنند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش جایی نیست که با آزمون و خطا بتوانیم آن را اداره کنیم کار در این نهاد آموزش و پرورش خیلی فنی است و اقدامات آن نیز باید به دور از هر گونه شتابزدگی انجام شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 9 ؟