تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۲۴ خرداد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان، محمد رضا طاهری رئیس شورای حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل تبلغیات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: انجام برنامه های فرهنگی در شوراهای حل اختلاف امری ضروری است و با توجه به ساختار شوراهای حل اختلاف که وجهه مردمی دارد در شوراهای حل اختلاف برنامه های فرهنگی  نتیجه بسیار مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف صلح و سازش است، افزود: افرادی که در شوراهای حل اختلاف فعالیت می کنند دارای پایگاه و جایگاه اجتماعی بالایی هستند و توانایی و توانمندی های خوبی در زمینه میانجیگری و سازش دارند.

طاهری ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه های فرهنگی در بلند مدت نتایج خود را نشان می دهد لذا باید با همکاری و هماهنگی با ادارات فرهنگی تلاش کنیم تا فرهنگ های اصیل منطقه را برای جامعه بیش از پیش معرفی کنیم.

معاون قضایی دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: صلح و سازش و میانجی گری یکی از سنت های اصیلی است که در استان ما از قدیم تا کنون بوده و باید تلاش کنیم تا با نهادینه کردن این سنت حسنه حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی را کاهش دهیم.

وی اضافه کرد: ظرفیت های سازمان تبلیغات ظرفیت بسیار خوبی برای انجام برنامه های فرهنگی است که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ها در شوراهای حل اختلاف استفاده کنیم و فرهنگ غنی صلح و سازش را در گسترش دهیم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 4 ؟