تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۲۴ خرداد

ایران برای نخستین بار در سه سالانه معماری و طراحی میلان با عنوان «قرن بیست و یکم؛ دیزاین پس از دیزاین» شرکت کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در بیست و یکمین دوره سه سالانه میلان ۲۰۱۶ که از فروردین ماه آغاز شده و تا ۲۲ شهریور امسال ادامه دارد، غرفه ایران از بازار ایرانی به عنوان یکی از سمبل های معماری و فرهنگ ایران الهام گرفته و بازار، محلی برای ارائه دیزاین و محل ارتباط واقعی و ملموس انسان با محصول دیزاین مورد توجه قرار گرفته است.
آرش احمدی، معمار ایرانی ساکن ایتالیا، کیوریتور غرفه ایران در ترینال (سه سالانه) میلان است و با توجه به موضوع اصلی سه سالانه یعنی «قرن بیست و یکم؛ دیزاین پس از دیزاین» از چاپگر سه بعدی استفاده کرد تا با همکاری کانون دیزاین موزه هنرهای معاصر تهران در طول برگزاری آن، آثار تعدادی از دیزاینرهای جوان ایرانی با استفاده از تکنولوژی جدید و چاپگر سه بعدی در غرفه ایران قرار گیرد؛ همچنین فایل های سه بعدی از تهران به صورت مجازی به شهر میلان و محل نمایشگاه در ساختمان La Pernamente ارسال شوند و به صورت حقیقی در غرفه ایران به نمایش گذاشته شوند.
این روش و نحوه متفاوت ارائه آثار در سه سالانه میلان توسط غرفه ایران مورد استقبال و توجه کلودیو دی آلبرتز، رییس سه سالانه و همچنین نشریات معماری و دیزاین قرار گرفت و غرفه ایران به دلیل استفاده از کانسپت (مفهوم) نمایش آثار به کمک تکنولوژی چاپ سه بعدی و استقبال زیاد از این جریان از میان تمام غرفه های شرکت کننده، جزو پنج غرفه برگزیده IBA (International Biennial Association) قرار گرفت.
بر اساس گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، شیوه ارائه آثار با استفاده از چاپ سه بعدی چرخه ای را میان کانون دیزاین موزه هنرهای معاصر تهران و غرفه ایران در نمایشگاه سه سالانه میلان برقرار کرده و از تکنولوژی بارز قرن بیست و یکم (چاپ سه بعدی) استفاده کرده است؛ این شیوه مجازی در ارسال آثار، کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند و کمترین انرژی و نیروی انسانی برای آن صرف می شود.
موزه هنرهای معاصر تهران توسط کانون دیزاین خود برای نخستین بار در سه سالانه دیزاین میلان شرکت کرده است. مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران کمیسر غرفه ایران در سه سالانه، و آرش احمدی، کیوریتور غرفه کشور ما و سحر نیکزاد و آرش شجاعی از مدیران و موسسان کانون دیزاین هستند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 7 ؟