تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۱۸ خرداد

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محمدباقر اسلامی رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه صبح امروز در جلسه شورای قضایی استان که  با هدف هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی برای گرامیداشت هفته قوه قضائیه در محل سالن اجتماعات دادگستری کل برگزار شد ،گفت: سال گذشته یک تجربه نو صورت گرفت با این تفکر که شهید بهشتی شخصیتی بین‌المللی است بنابراین تمام سازمان‌ها باید دست‌به‌دست هم دهند تا بخشی از دِینی ادا شود که این شهید بزرگوار به گردن همه ما دارد.

معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در سال جاری نیز با همین دید که شهید بهشتی به همه متعلق است برای اجرای برنامه‌های هفته قوه قضاییه گام برمی‌داریم، یادآور شد: دستاوردها، توفیقات و چالش‌های دستگاه قضایی در هفته قوه قضاییه به مردم استان کرمان ارائه می‌شود.

معاون دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: دیدار با مسئولان ارشد استانی ازجمله آیت‌الله جعفری نماینده ولی‌فقیه در استان و پرداختن به شخصیت شهید بهشتی با همکاری سایر دستگاه‌ها، از جمله برنامه‌های هفته قوه قضاییه در استان کرمان است.
اسلامی همچنین اقدامات شهرداری کرمان در هفته قوه قضاییه سال گذشته را مطلوب خواند و از ارائه برنامه‌های پیشنهادی از جمله اطلاع‌رسانی و تبلیغات شهری، انتشار ویژه‌نامه و ساخت سردیس شهدای دستگاه قضایی، نامگذاری معابر، میادین و پل‌ها به نام شهدای قوه قضاییه به شهرداری در این هفته خبر داد.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه‌هایی چون هماهنگی با رسانه‌ها برای تبلیغات، نصب بنر توسط کانون‌های تبلیغاتی، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، نمایشگاه، نمایش فیلم و شب شعر به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ارائه شده است.

اسلامی افزود: برنامه‌های پیشنهادی برای نیروی انتظامی در هفته قوه قضاییه نیز شامل گلباران مزار شهدا و برگزاری نشست‌های مشترک است.

وی ادامه داد: بازدید استاندار کرمان از وضعیت محاکم، پزشکی قانونی و زندان، جلسه مشترک شورای اداری و شورای قضایی، نصب بنر، نیز به عنوان برنامه‌های پیشنهادی برای استانداری در هفته قوه قضائیه است.

معاون دادگستری کل استان کرمان ادامه داد: برگزاری آئین هفت تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای وی نیز به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان پیشنهاد می‌شود.

اسلامی همچنین به ارائه برنامه‌های پیشنهادی به بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل برگزاری آیین گلباران مزار شهدا و تابلوهای کاشی‌کاری از شهدای دستگاه قضایی پرداخت.

وی ادامه داد: معرفی شخصیت شهید بهشتی و خدمات و مشکلات قوه قضاییه توسط روحانیون و حضور قضات در مساجد نیز به اداره کل تبلیغات اسلامی پیشنهاد می‌شود.

این مقام قضایی اظهار کرد: اختصاص وقت سخنرانی قبل از خبطه‌های نمازجمعه به مسئولان قضایی در سراسر استان و طرح موضوع معرفی شهید بهشتی و خدمات و چالش‌های قوه قضاییه توسط ائمه جمعه نیز جزو برنامه‌های پیشنهادی به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 10 ؟