تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۱۳ خرداد

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، این مطلب را جواد لاریجانی در سومین روز بازدید رئیس قوه‌ قضائیه از حوزه‌های قضایی دادگستری کل استان تهران و سازمان‌های تابعه این استان در جمع خبرنگاران عنوان کرد و درباره این رای گفت: دولت، وزارت خارجه و تشکیلات قضایی از جمله دادستان کل کشور در این زمینه توضیح دادند ضمن اینکه کاری که آمریکا کرد به طور قطع بر خلاف مقررات بین‌المللی است.
وی ادامه داد: به نظر من از لحاظ مقررات مربوط به برجام نیز این کار مخالف روح و متن برجام است زیرا در یکی از بندهای برجام به همه اطراف توصیه شده که از هر گونه اقدامی که به بی اعتمادی در انجام برجام دامن می‌زند خود داری کنند.
وی با بیان اینکه این بار اول نیست که برجام از سوی آمریکا وغرب زیر پا گذاشته می شود، افزود: مواردی که آنها تخلف کردند بسیار زیاد است زیرا قرار نبود ما تعهداتمان را یکباره انجام بدهیم و غربی‌ها قطره قطره به تعهدات خود عمل کنند.
لاریجانی توضیح داد: اگر عمل کردن بر اساس گفته بود ما هم دستور می‌دادیم که نیروگاه اراک تعطیل شود ولی تا وقتی که عملا تعطیل شود پنج سال طول بکشد این در حالی است که آنها می‌گویند ما دستور دادیم حساب‌ها را باز کنند ولی باز نمی‌شود. بنا نبود که دستوری کار شود.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه‌ قضائیه اضافه کرد: این ها تخلفات آشکار است و من معتقدم متاسفانه ما باید پیش‌ بینی این تخلفات را می ‌کردیم زیرا ما با یک طرف بسیار بد قول رو‌به‌ رو هستیم و این کاری که آمریکا کرد یک برگ دیگری از راهزنی و دزدی آمریکایی هاست که نه اولی و نه آخری است.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا پاسخ دولت را در این قضیه کافی می ‌دانید و آیا همین که یک شکایتی تنظیم شود، کفایت می‌کند؟ گفت: به نظر من تلاش‌های دولت و وزارت خارجه قابل تقدیر است ولی چیزی که مهم است این است که ما باید در فکر حفظ و محافظت از منافع خودمان با قدرت باشیم.
لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه راه حلی وجود دارد که بتواینم آنها را محکوم کنیم یا خیر؟ افزود: من معتقدم که آمریکا اگر تصمیم قاطع ما را در مقابله ببیند و بداند این مسئله در تعهداتشان و در اعتماد ما به تعهداتشان تاثیر جدی می‌گذارند مجبورند اقدام کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 7 ؟