تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۰ خرداد

یک هنرمند درپی رواج‌یافتن ساختن آثار هنری از مواد بازیافتی گفت: با این کار، نگاه مردم نسبت به زباله‌ها تغییر می‌کند و یک اتفاق خوب رقم می‌خورد.

منوچهر فتحی که المان هنری او به‌شکل ماهی در کنار دریاچه چیتگر با استفاده از مواد بازیافتی نصب شده است، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: همه افراد چه هنرمند، جه غیر هنرمند با محیط زیست در ارتباط هستند و هر کسی به سبک خودش در این زمینه کاری می‌کند. هنرمند نیز با کار خود، به زباله‌ها ارزش می‌دهد.

وی ادامه داد: این نگاه در جامعه نیز به‌وجود می‌آید و تأثیرگذار است. امیدوارم هنر بتواند در کمک کردن به محیط زیست نقش داشته باشد و به دادش برسد.

این هنرمند درباره ایده اجراشده در طرح‌اش، بیان کرد: سال ۲۰۱۲ در همایشی درباره آب، یک مجسمه ماهی ساخته بودند که یک سازه موقت بود. ماهی یک نمونه است و اشکال دیگری را نیز با مواد بازیافتی ساختند، اما به علت سنخیتی که این المان با دریاچه چیتگر دارد، از ماهی استفاده کردیم. برای تبدیل این اثر به یک اثر با ماندگاری بالا، اسکلت آن را با ورقه‌های پانچ‌شده ساختیم و روی آن را با بطری پوشاندیم که اگر به تعویض بطری‌ها نیاز بود، بتوانیم این کار را انجام دهیم.

فتحی با اشاره به این‌که وندالیسم دغدغه‌ای فراگیر در سراسر دنیا است، در پاسخ به این پرسش که راه مقابله با تخریب آثار هنری چیست؟ گفت: باید با توضیحات لازم به‌شکل چهره به چهره و با استفاده از رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی به مردم داده شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 - 9 ؟