تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۰۵ خرداد

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: سیر نزولی بی سوادی و کم سوادی از ۵٢ درصد در سال ۵۵ به کمتر از ۲ درصد و نرخ باسوادی به بالای ٩٨ درصد رسیده است.

 به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، علی باقر زاده روز چهارشنبه در آیین رونمایی از کتابچه سلامت خانواده که با همکاری نهضت سوادآموزی و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و شرکت تجاری بل در مجتمع فرهنگی آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی برگزار شد افزود: اکنون سیر صعودی باسوادی در بین افراد ١۵ تا ٣۴ سال وجود دارد.
باقرزاده گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین اهمیت کتاب و کتابخوانی، سازمان نهضت سوادآموزی برای پرورش افراد باسواد و توانمند در تعامل با دیگران، فعالیت‌های مختلفی در دستور کار قرار داده است.
وی به طرح های آموزشی این سازمان اشاره کرد و افزود: طرح خواندن، طرح خانواده و حلقه‌های کتاب در دستور کار این سازمان قرار دارد و اصل این طرح ها با هدف ترویج مطالعه در خانواده است و مسابقه کتابخوانی برای سوادآموزان در نظر گرفته شد تا از این طریق بحث توجه به سلامت برای سوادآموزان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
باقرزاده، سوادآموزی را بنیان توسعه پایدار هر کشور عنوان کرد و افزود: در این راستا سازمان یونسکو در این طرح تلاش ویژه‌ای می‌کند چرا که سوادآموزی با کاهش سوانح و حوادث، در توانمندسازی افراد جامعه برای معیشت بسیار موثر است.
رییس سازمان نهضت سوادآموزی، برنامه‌های آتی این سازمان را فراتر از خواندن و نوشتن عنوان کرد و افزود: این برنامه ها مهارت‌های گسترده‌تری نظیر سبک زندگی پایدار، حفاظت از تنوع زیست محیطی و مواردی از این قبیل را نیز در بر خواهد گرفت.
باقرزاده بیان کرد: کتابچه خانواده سلامت با ارائه درس‌های عملی در خصوص تغذیه سالم و مصرف آب به کمک سوادآموزان بزرگسال و یونسکو تدوین شده است.
رییس سازمان نهضت سواد آموزی در این جلسه به خبرنگاران گفت: تاکنون۵٠ هزار نسخه از کتاب خانواده سلامت به چاپ رسیده و در نیمه دوم سال ٩۵ در قالب مسابقه کتابخوانی در اختیار سواد آموزان قرار می گیرد.
وی با اشاره به برنامه های کمی و کیفی این سازمان گفت: تا کنون شناسایی و جذب ۵٠٣ هزار نفر از افراد کم سواد و بی سواد، ١۴هزار نفر از اتباع خارجی بی سواد و حدود ٢۵ هزار نفر از کودکان زیر ١٧ سال انجام شده است.
باقرزاده افزود: در حال حاضر تعداد کم سواد و بی سوادان زیر ۵٠ سال در کشور به کمتر از یک میلیون و ٣٠٠ هزار نفر رسیده که در حال ساماندهی است.


به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 5 ؟