تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۴ خرداد

رییس کل دادگستری استان یزد گفت: باید از فرصت هفته قوه قضاییه برای تبیین ابعاد فاجعه هفتم تیر و شناساندن خط نفاق و التقاط در کشور برای نسل جوان استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، محمدرضا حبیبی در جلسه ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در استان یزد افزود: باید نسل جوان بداند که این اتفاقات و ترور‌های سال‌های اولیه انقلاب با چه هدفی دنبال می‌شد و دشمن چگونه می‌خواست انقلاب را از آرمان‌های متعالی‌اش منحرف کند.

وی اظهار کرد: حذف نیروهای هم فکر و نزدیک امام در سال‌های ابتدایی انقلاب و به ویژه فاجعه هفتم تیر که به صورت یکجا ۷۲ تن از نیروهای انقلاب را از کشور گرفت، مسائلی است که نباید شامل مرور زمان شود و گرد کهنه‌گی به خود بگیرد.

این مقام قضایی حضور پررنگ و اثربخش رسانه‌ها را به عنوان پای ثابت برنامه‌های هفته قوه قضاییه خواستار شد و ابراز داشت: رسانه با انعکاس مطالب و سخنرانی های این هفته به طرق مختلف می توانند نقش حائز اهمیتی در دشمن شناسی جمعیت جوان کشور و بیان وظیفه فعلی آحاد جامعه در قبال نظام و انقلاب ایفا کنند.

حبیبی خاطرنشان کرد: حوادث برنامه‌ریزی شده اول انقلاب که در کوران دفاع مقدس، بزرگان و ایده‌پردازان انقلاب را از ما گرفت در پی این بود تا مبانی فکری حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی در کشور قوام و شکل نگیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: باید از هفته قوه قضائیه در جهت ارتباط سهل و آسان با مردم استفاده کرد و ضمن تلاش برای ارتقاء سطح آگاهی‌های حقوقی، آنان را با تلاش‌های صورت گرفته در دستگاه قضا بیشتر آشنا کرد.

رییس کل دادگستری استان یزد، اطلاع‌رسانی دقیق و هدفمند از عملکرد دستگاه قضایی را خواستار شد و اظهار کرد: اطلاع‌رسانی در دستگاه قضایی از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و باید به گونه‌ای انجام شود تا ضمن این که مردم در بطن امور قرار می گیرند، این اطلاع‌رسانی کوچک‌ترین خدشه‌ای به احساس امنیت آنان وارد نسازد.

وی نشست با اصحاب رسانه و جلسه با ائمه جمعه استان را از دیگر برنامه‌های مهم هفته قوه قضاییه ذکر کرد و ابراز کرد: هماهنگی جهت استفاده از ظرفیت رسانه‌ای صدا و سیما و بهره‌گیری از فرصت تبلیغات محیطی از دیگر موضوعاتی است که در هفته قوه قضاییه مد نظر است.

حبیبی یادآور شد‌: همزمانی هفته قوه قضاییه و ماه مبارک رمضان نیز فرصت ویژه‌ای برای ارتباط با مردم است و می توان با حضور مسئولان قضایی و اداری در اجتماعات مردمی در مساجد، تکایا و حسینه‌ها مردم را در جریان امور مرتبط با دستگاه قضایی و دستگاه‌های وابسته به قوه قضاییه قرار داد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 2 ؟