تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۳ خرداد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام هادی صادقی روز شنبه در آیین جشن ولادت امام زمان (عج) در دادگستری کل استان کرمان افزود: یکی از عوامل ایجاد احساس بی عدالتی این است که نوع سلوک و رفتار ما با افراد به گونه ای است که احساس عدالت را خدشه دار می کند.
وی گفت: برخورد مناسب با افراد موجب می شود آنها احساس رضایت کرده و توجیه شوند و اینگونه است که احساس عدالت در جامعه ارتقا می یابد.
وی بیان کرد: شاید احساس نمی شود در دستگاه قضایی به دلیل آنکه در مسند عدالت و حکم قرار دارد نیاز است مردم را اقناع کنیم و زمانی که مردم قانع نشوند دوباره طرح شکایت با عناوین دیگری را دارند و در ادامه به مراجع دیگری از جمله دیوان و شعب تجدید نظر مراجعه می کنند.
معاون فرهنگی رئیس قوه قضائیه گفت: گاهی گمان می کنیم به دلیل اینکه زمان اندک و حجم پرونده ها بالاست نباید به مردم توضیح بدهیم و این کار موجب می شود پرونده در شکل دیگری به محاکم ارجاع شود.
وی با بیان اینکه گوش ندادن به سخنان افراد نیز موجب بروز احساس ناعدالتی در جامعه می شود تصریح کرد: بی اعتمادی مردم، کارکرد دستگاه قضایی را نیز کاهش می دهد.
این مقام مسئول با بیان اینکه احساس عدالت در جامعه ما اندک است تاکید کرد: می توان قاطعیت را با تواضع و اخلاق حسنه در آمیخت و نباید برای اثبات قاطعیت، خشونت و تندی در کلام ما باشد.
حجت الاسلام صادقی گفت: می توانیم در امور قضایی در مسیر فرج حقیقی گام برداریم و جزو منتظران حقیقی باشیم.
وی با اشاره به اینکه برقراری عدالت، آرمان بزرگ انسانی است که همه مکتب ها، ادیان و اقوام در طول تاریخ درصدد آن بوده اند افزود: افتخار داریم در مسیری حرکت می کنیم که مسیر موعود است و این منزلت بزرگ، یک مسئولیت بزرگ است.
حجت الاسلام صادقی انتظار فرج را از بزرگترین عبادت ها و فضلیت ها برشمرد و افزود: وقتی می گویند ظلم همه جا را فرا می گیرد به معنای آن است که افراد متمایزتر از یکدیگر می شوند و این به معنای آن نیست که عدلی وجود ندارد بلکه افرادی که در میانه هستند، کم می شوند و مرز بین حق و باطل مشخص تر می شود.
معاون فرهنگی قوه قضائیه به ویژگی های انتظار مسئولانه اشاره کرد و گفت: بر اساس روایات هر کس باید در حد توان خود زمینه ظهور منجی عالم بشریت را فراهم کند.
وی افزود: اخلاص، شیعه راستین بودن و دعوت کردن به دین خدا از جمله ویژگی های منتظران است.
وی با اشاره به اینکه ما فرج دنیوی را نیز می خواهیم گفت: اگر ما در غیبت به دنبال فرج دنیوی هستیم برای آن است که به فرج باطنی و حقیقی دست یابیم.
وی با تاکید بر اینکه فرج نیاز به ایجاد صلاحیت های فردی و جمعی دارد اظهار کرد: انتظار فرج به معنای آن است که کاری کنیم حرکت ما به سمت و سویی باشد که تمام اعمال و فکر ما زمینه فرج حقیقی را فراهم کند.
معاون قوه قضائیه گفت: کارکنان دستگاه قضایی به جز آنکه باید اخلاق فردی و خانوادگی خود را سالم و صالح کنند باید بتوانند از طریق کار خود هرچه بیشتر به فضای ظهور نزدیک شوند.
حجت الاسلام صادقی عنوان کرد: باید علاوه بر اجرای عدل، کاری کنیم که مردم احساس اجرای عدالت در جامعه را به خوبی حس کنند.
وی تصریح کرد: کارکنان دستگاه قضایی باید عادل باشند تا بتوانند عدل را در جامعه ایجاد کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 8 ؟