تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۱ خرداد

رییس سازمان سینمایی، گفت: موفقیت بزرگ سینمای ایران در سال های اخیر، اعتماد دوباره مردم را برای حضور در سینماها در پی داشته است.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، حجت الله ایوبی در سفر اخیر خود به فرانسه در دیدار با «پی یر لسکور» رئیس جشنواره کن، گفت: استقبال کم نظیر مردم از فیلم های ایرانی جان تازه ای به سینمای ایران داد.
وی با اشاره به اینکه مهمترین رخداد سینمای ایران در این روزها ورود قدرتمند و موفقیت بزرگ جوانان و فیلم أولی هاست، افزود: نگاه انسانی، شاعرانه و هوش و ذکاوت جوانان ایرانی موفقیت های فراوانی برای سینمای ایران در عرصه بین الملل بوجود آورد.
ایوبی در این دیدار از توجه ویژه جشنواره کن به سینمای ایران تشکر کرد و با تشریح موفقیت های سینمای ایران و روابط بسیار خوب فرهنگی و سیاسی برای همکاری بیشتر اعلام آمادگی کرد.
پی یر لسکور رییس جشنواره کن نیز ایران را تمدنی بزرگ دانست و گفت: مردم ایران با فرهنگ بوده و سینمای ایران نیز در منطقه بی نظیر است.
وی ایران بزرگ را یک سرزمین به هم پیوسته با گستره فرهنگی دانست و افزود: ایران فرهنگی یک واقعیت در جهان است و از همکاری جشنواره کن با سینمای ایران خرسند هستیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، «پی یر لسکور» ضمن استقبال از دعوت ایوبی، برای دیدار از ایران این سفر را فرصتی بزرگ برای آشنایی با یک سینمای بی مانند در منطقه و یک قدرت فرهنگی و تمدنی بی رقیب در منطقه خاورمیانه دانست.
پی یر لسکور رییس سابق تلویزیون ملی فرانسه، بنیان گذار شبکه تلویزیونی کانال پلاس و از چهره های سرشناس فرانسه است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 8 ؟