تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۱ خرداد

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، شهریار عباسی، برگزیده هشتمین دوره جایزه جلال آل‌احمد و عبدالعزیز حمادی، شاعر عرب‌زبان خوزستانی را به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به جشنواره فرهنگی ـ هنری بابل عراق اعزام کرد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در این جشنواره فرهنگی که از سال ۱۹۸۵ در عراق برگزار می‌شود، شاعران و نویسندگانی از کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران، فرانسه، آرژانتین، لیبی و تونس حضور دارند.
امسال در تعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در بغداد، یک شاعر و یک نویسنده از کشورمان راهی این رویداد ادبی در «حله» عراق شدند.
شهریار عباسی و عبدالعزیز حمادی، در این جشنواره فرهنگی ـ هنری علاوه بر خواندن داستان و شعرخوانی، در دیدار با اهالی قلم کشورهای مختلف و همچنین نمایشگاه کتابی که در حاشیه این جشنواره برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.
درجشنواره فرهنگی ـ هنری «بابل»، هنرمندان شناخته ‌شده عرصه‌های داستان، شعر، خوشنویسی، عکاسی، منبت‌کاری، نقاشی، فیلم مستند، تئاتر و موسیقی از کشورهای مختلف گردهم می‌آیند و آثار خود را ارائه می‌کنند.
وزارت فرهنگ عراق، همه ساله این جشنواره را با محوریت فولکلور و موسیقی در منطقه
«اسد» حله برگزار می‌کند.
جشنواره فرهنگ و هنر بابِل، سال گذشته از موسی بیدج برای تلاش‌هایش در معرفی ادبیات ایران به جهان عرب و ادبیات عرب به ایران، تجلیل و جایزه خلاقیت‌های انسانی را به او اهدا کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 8 ؟