تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۱ خرداد

تهران به عنوان قطب اصلی فوتبال باشگاهی ایران در شرایطی با پنج نماینده گام به لیگ شانزدهم خواهد گذاشت که از این جمع برای اولین بار در تاریخ تنها وضعیت نیمکت یک تیم کاملا مشخص است.

به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس، استقلال، نفت، سایپا و پیکان پنج سهمیه تهران در لیگ برتر فصل آینده خواهند بود تا کمتر از ۳۳ درصد تیم های حاضر در لیگ شانزدهم را پایتخت نشینان تشکیل دهند. در حالی که کمتر پیش آمده بود در چنین شرایطی تیم های پایتخت با بی ثباتی روی نیمکت رهبری خود مواجه شوند در آستانه شروع فصل نقل و انتقالات می بینیم که از بین این ۵ تیم تنها پرسپولیس از نیمکت باثباتی بهره می برد و برانکو ایوانکوویچ صد در صد هدایت سرخپوشان را برعهده داد اما چهار تیم دیگر نیمکت نابسامانی دارند که آخرین مورد هم برمی گردد به نیمکت پیکان قهرمان لیگ دسته اول و تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر.در زیر نگاهی می اندازیم به آخرین شرایط تیم های تهرانی و نیمکت های پرحرف و حدیث شان در لیگ شانزدهم.

 
استقلال؛ مظلومی روی لبه پرتگاه

 

 
استقلال فصل را در جایگاه سومی به پایان برد تا سهمیه پلی اف لیگ قهرمانان آسیا را در دست داشته باشد. موفقیتی که زیاد باب میل طرفداران نبود و آنها الان برای تصاحب جام حذفی نقشه کشیده اند. در این بین شایعات پیرامون پرویز مظلومی به اوج خود رسیده و بسیاری جدال روز نهم خردادماه برابر ذوب آهن را آخرین تجربه این مربی روی نیمکت می دانند گرچه تا به الان هیچ خبررسمی پیرامون این شایعات به گوش نرسیده است. آن چه محرز است این که سایه گزینه هایی همچون علی منصوریان، دراگان اسکوچیچ و … روی سر مظلومی سنگینی می کند و شکست برابر ذوب آهن به معنای پایان حضور او در استقلال خواهد بود تا استقلال هم برای لیگ شانزدهم نیمکت بی ثباتی داشته باشد.

 
نفت؛ گرفتار در آتش بدون علی منصور

 

 
فصل پر از اتفاق نفتی ها در حالی به پایان رسید که بسیاری تصور می کردند با مشکلات مالی این تیم به صورت بدتری پرونده لیگ پانزدهم را ببندد اما علی منصور با همان حربه همیشگی توانست شاگردانش را ترغیب کند تا مشکلات مالی را مدنظر قرار ندهند و تنها برای اعتبار خود به جنگ با حریفان بروند. نفت که در آتش درونی خود می سوزد با فسخ قرارداد منصوریان حالا باید بدون مربی جوان خود برای لیگ شانزدهم برنامه بریزد آن هم در روزهایی که بی پولی در این باشگاه امان همه از جمله مدیران و بازیکنان را بریده است.

 
سایپا؛ به دنبال جانشین برای جلالی

 

 
بعد از اخراج قابل پیش بینی مجید جلالی، سایپا دو هفته پایانی را با مربی موقت خود پشت سر گذاشت به این امید که هر چه سریع تر یک مربی کارکشته را جانشین آقا معلم کند اما هنوز مشخص نیست این قرعه به نام کدام مربی خواه خورد. حسین فرکی جدی ترین گزینه سایپا قلمداد می شود اما این مربی با بیماری که دارد هنوز مجوز نشستن روی نیمکت مربیگری را از پزشکان دریافت نکرده است تا نیمکت سایپا هم هنوز صاحبی نداشته باشد.

 
پیکان؛ مرزبان هم رفت

 

 
قهرمان لیگ دسته اول توانست با افکار علیرضا مرزبان تنها بعد از یک فصل دوباره با اقتدار به لیگ برتر بازگردد. در شرایطی که همه تصور می کردند این مربی تیمی را که خودش به لیگ برتر بازگردانده است در لیگ شانزدهم هدایت می کند اما اختلافات مالی و پیشنهادهای نجومی باعث شد تا مرزبان هم قید ماندن در پیکان را بزند تا خودروسازان متمول پایتخت هم به یکباره با نیمکتی بی ثبات و متزلزل روبرو باشند آن هم در شرایطی که قصد داشتند حضور موفقی در بازار نقل و انتقالات تابستانی تجربه کنند.
***
با این تفاسیر تنها پرسپولیس است که در جمع تیم های پایتخت نشین با برانکو تمدید کرد تا با افکار پروفسور کروات خود وارد بازار نقل و انتقالات شده و نفرات مدنظرش را شکار کند.اتفاقی که می تواند امیدهای طرفداران این تیم برای تجربه فصلی رویایی در ایران و آسیا را افزایش دهد.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 10 ؟