تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۸ اردیبهشت

مراسم تودیع و معارفه رییس مستعفی و فعلی سازمان صداوسیما امروز (سه شنبه) در حالی در مرکز همایش های بین المللی این سازمان برگزار شد که حواشی آن در لحظاتی بر متن غلبه می کرد.

محمد سرافراز که آبان ۹۳ و با پایان دوره دوم عزت الله ضرغامی با حکم مقام معظم رهبری به ریاست این سازمان رسیده بود؛ امروز ۲۸ اردیبهشت در مراسمی در مرکز همایش های بین المللی این سازمان از اتاق ضلع شمال غربی ساختمان شیشه ای رفت؛ هر چند معلوم نیست وی در سازمان می ماند یا خیر.
به گزارش خبرنگار حوزه صداوسیمای ایرنا تنها اشاره ای که در این مراسم به ادامه کار وی شد از زبان علی لاریجانی بود که گفت: وی (سرافراز) فردی فهیم، ارزشمند، انقلابی و با وجدان هستند و من از وی خواهش کردم که در رادیو و تلویزیون بمانند و به کارشان ادامه دهند ، چنین افرادی سرمایه رادیو و تلویزیون هستند ، مدیریت ها زیاد تاثیرگذار نیستند و عمر آنها محدود است.
مراسم خداحافظی وی از این سازمان و خوش آمدگویی به عبدالعلی علی عسکری با حواشی پررنگی همچون ۱۸ماه حضور وی در سازمان صداوسیما همراه بود.

***تعداد زیاد میهمان های حاضر در مراسم باعث شد، تالار هزار و ۱۰۰ نفری و دو طبقه مراسم برای گنجاندن همه آنها کافی نباشد و مسئولان با گذاشتن صندلی در سالن اصلی مرکز همایش های بین المللی صداوسیما و گشودن در تالار فرعی آن که با دستگاه های ال سی دی به سالن اصلی متصل بود مشکل کمبود جا را تا حدی حل کنند.

*** در این مراسم که با حضور شمار قابل توجهی از هنرمندان، مقامات لشگری، کشوری، نمایندگان مجلس و حتی دولتمردانی چون حسام الدین آشنا و محمد نهاوندیان ، علی لاریجانی و علی اکبر ولایتی مزین شده بود؛ عزت الله ضرغامی رییس سابق صداوسیما حضور نداشت.

***ورود همه مهمانان به داخل مرکز همایش ها به دلیل تمهیدات حراستی به سختی صورت می گرفت و عده ای از جمله خبرنگارانی که اسامی آنها از قبل به مسئولان داده شده بود، مانند همیشه در ورودی های مرکز سرگردان بودند و منتظر دستور روسا برای ورود.

*** علی اصغر پورمحمدی معاون سیمای سازمان صداوسیما که بعد از سخنان کوتاه محمد اخگری معاون برون مرزی روی سن رفت ؛ بارها با زبان شوخی و مزاح در سخنان خود به نقاط ضعف و قوت محمد سرافراز اشاره و در نهایت به همه حضار توصیه کرد که؛ از سیاست استعفا استفاده نکنید؛ چون پذیرفته می شود از تیپا استفاده کنید.
سخنانی که با خنده و گهگاه تشویق مخاطبان روبرو می شد و البته پاسخ سرافراز را نیز در پی داشت که گفت« من نفهمیدم بالاخره (آقای) پورمحمدی از من تعریف کردند یا انتقاد؟»

*** محمد رحمان نظام اسلامی مجری سیما که اجرای این مراسم را برعهده داشت، بعد از سخنرانی سرافراز گفت که عبدالعلی علی عسگری رییس صداوسیما روز گذشته در تماسی از وی خواسته است حین مراسم به سرافراز توجه جدی کند و از این سخن به قدرشناسی همیشگی کارکنان صداوسیما از مدیران شان یاد کرد.

*** محمد صالح‌اعلا، داریوش ارجمند، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، محمدرضا شریفی نیا، داود میرباقری، ضیاءالدین دری، شهریار بحرانی، محمدرضا ورزی، مسعود جعفری جوزانی، اسماعیل عفیفه، داریوش اسدزاده، همچنین محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا نقدی، فرمانده نیروی مقاومت بسیج، سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی، حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهوری، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و بسیاری دیگر در این مراسم حضور داشتند.

***در حالیکه درهای تالار اصلی به دلیل کثرت حضار به روی خبرنگاران بسته بود و آنها در اتاق خبرنگاران بودند، بعد از پایان مراسم هنگام خروج علی لاریجانی به همراه سرافراز و علی عسگری از در مخصوص شخصیت ها زمان را برای مصاحبه مغتنم شمرده و سوالات خود را از آنان پرسیدند.

***سرافراز که در دوران ۱۸ ماهه ریاست خود بر صداوسیما ارتباط خوبی با رسانه ها نداشت، این بار هم سیاست خود را ادامه داد و در پاسخ به اصرار خبرنگاران به گفتن این جمله بسنده کرد که «برای یک دستمال که قیصریه را به آتش نمی کشند، من رفتم تا صداوسیما با اقتدار به کار خود ادامه دهد». اما علی عسگری در اولین مواجهه با خبرنگاران به بعضی از سوالات پاسخ و نشان داد اهل رسانه است!

*** موضوع استعفای سرافراز تقریبا بارها در این مراسم ذکر شد و غیر از پورمحمدی که از همه خواست از سیاست استعفا استفاده نکنند لاریجانی نیز بر همین اساس اضافه کرد: بعید می‌دانم علی عسگری با پشتکار و روحیه خستگی‌ ناپذیر (ی که دارد) استعفا دهد مگر اینکه شما به ایشان فشار وارد کنید اما اینکه انسان در مقابل مشکلات و فشارها مقاومت کند خوب است.

*** غیر از مقامات دولتی، هنرمندان، برنامه سازان، روسای شبکه ها و معاونان، مدیران گروه ها، حجت الاسلام والمسلمین علی خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه و سردار علی شیرازی مسئول دفتر نظامی مقام معظم رهبری نیز برای بدرقه سرافراز حاضر شده بودند.

*** بازار مصاحبه و عکس گرفتن های دسته جمعی و گمانه زنی ها در مورد انتصابات بعدی در سازمان صداوسیما بعد از مراسم داغ بود و علی عسگری در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه معاونان چه کسانی خواهند بود گفت«بعدا اعلام می شود».

علی عسکری نهمین رییس سازمان صداوسیماست که از سال های دهه ۸۰ وارد سازمان صداوسیما شد؛ معاونت توسعه و فناوری این سازمان را در دوران تبدیل سیستم های آنالوگ به دیجیتال برعهده داشت و پدر تلویزیون دیجیتال لقب گرفت.
اما علی عسگری بعد از آمدن سرافراز به صداوسیما از این سازمان رفت و به تاریخ چهارم اسفند ۹۳ به سمت مشاور قوه قضائیه منصوب شد. سمتی که تقریبا با بیشتر مقام های اجرایی وی در حوزه های فرهنگی (مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی) تفاوت داشت.
وی تقریبا به همان اندازه در این سمت ماند که سرافراز در ساختمان شیشه ای و با حکم مقام معظم رهبری چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت) به ریاست سازمان صداوسیما منصوب شد.
علی عسکری بعد از صادق قطب زاده، علی اکبر محتشمی پور، عبدالله نوری، محمد موسوی خوئینی ها، محمد هاشمی، علی لاریجانی، عزت الله ضرغامی و محمد سرافراز نهمین رییس سازمانی است که سه نفر از آنان هر کدام یک دهه بر ریاست این سازمان تکیه زده اند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 2 ؟