تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۵ اردیبهشت
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، ذبیح الله خداییان معاون حقوقی قوه قضائیه در حاشیه مراسم ختم والده رئیس سازمان زندانها در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت لایحه حمایت قضایی از اطفال و نوجوانان گفت: ابن لایحه در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است و تعدادی از مواد آن به  تصویب رسیده است و به احتمال قوی این لایحه به مجلس فعلی نمی رسد و در مجلس بعدی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی درباره لایحه تملک آپارتمان ها گفت: در مناطق مسکونی مردم نیاز به آسایش دارند اما گاهی اوقات مشاهده می شود که در بک منطقه مسکونی یک پزشک یا وکیل به فعالیت می پردازد که آسایش را بهم می زند که معتقدیم بر اساس کاربری از ساختمان‌ها استفاده شود ابن لایحه را تکمیل کرده و به دادگستریها و کانون های وکلا ارسال کرده ایم.
خدائیان در رابطه با آخرین وضعیت قانون تعزیرات گفت:این قانون مهمترین قانون کیفری است که در کمیته جزایی این معاونت در حال پیگیری است. هر قسمتی که تدوین شود به مراجع مختلف ارسال و نظرات آن ها کسب می شود.
خدائیان درباره اینکه این لایحه چه میزان به حبس زدایی توجه شده است، اظهار کرد: حبس جرائمی که مهم نیستند حذف و مجازاتهای جایگزین در نظر گرفته می شود و در رابطه با جرائم امنیتی و اقتصادی مجازات حبس وجود دارد.


به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 7 ؟