تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس طرح جامع مدیریتی که تدوین شده، مرمت ارگ تاریخی بم تا سال ۲۰۱۷ به پایان می رسد.

مسعود سلطانی فر که به همراه رئیس جمهوری به استان کرمان سفر کرده است، شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بم روند بازسازی این بنای کهن را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که کار مرمت ارگ سرعت بیشتری بگیرد.
وی از تدوین طرح جامع مدیریتی منظر فرهنگی بم به کمک سازمان یونسکو خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، بازسازی ارگ تا سال ۲۰۱۷ باید به پایان برسد و هم اکنون با در نظرگرفتن این طرح جامع، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی صورت گرفته است.
معاون رئیس جمهوری افزود: با در نظر گرفتن چهره قبل از زلزله ارگ بم، ۶۵ درصد پیشرفت حاصل شده است.
وی بیان کرد: کار آواربرداری ارگ قدیم ۶ سال به طول انجامید و بعد از آن، کار مرمت این بنا شروع شد.
سلطانی فر گفت: همکاری سایر دستگاه های مرتبط با دست اندرکاران مرمت ارگ در سرعت مرمت ارگ موثر است.
وی افزود: برای ثبت جهانی ۱۱ قنات تاریخی کشور برنامه ریزی شده که از این تعداد قنات، ۲ رشته متعلق به بروات بم است و امیدواریم پس از بررسی صورت گرفته از سوی کارشناسان، بتوانیم در اجلاس تیرماه کمیته میراث جهانی در استانبول، این ۲ رشته قنات بروات را به ثبت جهانی برسانیم.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمان، معاونان وی و وزیران به شهرستان های استان سفر و در دیدارهای مردمی و نشست با مسئولان محلی، وضعیت مناطق مختلف را بررسی می کنند.
رئیس جمهوری روز گذشته (سه شنبه) در بیست و هفتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید وارد کرمان شد.
بم در فاصله ۱۹۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 9 ؟