تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۲۱ اردیبهشت

کودکان معمولا از والدین الگو می گیرند و مطالعه و کتابخوانی از جمله فعالیت هایی است که پدر و مادر نقش فراوانی در تشویق فرزندان به مطالعه دارند.

یک مشاوره خانواده و مربی عقیدتی در ششمین روز بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: یک مشاور خانواده و مربی عقیدتی ، در باره اینکه چگونه کودکان و نوجوانان را به خواندن کتاب تشویق کنیم گفت: اگر کودک مطالعه را در رفتار والدین بیابد، از آنان الگو می گیرد و به مطالعه و خواندن کتاب گرایش پیدا می کند.
حجت الاسلام امین فرهنگی گفت: از آنجایی که کتابخوانی یکی از مهم ترین نیازهای روح انسان به شمار می رود لازم است خانواده ها نگاه ویژه ای به آن داشته باشند و در درجه اول به اهمیت آن پی ببرند ، چرا که نقش تربیتی کودکان را والدین آنها ایفا می کنند.
وی افزود: اگر والدین فرزند ، نسبت به مطالعه نگاهی خاص داشته باشند ، مسلما در برنامه تربیتی فرزندشان ، جایگاهی خاص برای این موضوع در نظر می گیرند.
وی افزود: در قدم دوم باید والدین ضمن برنامه ریزی برای مطالعه کودکان شان ، خود اهل مطالعه باشند و روزانه یا هفتگی ساعاتی را برای این امر اختصاص دهند ، این مرحله اهمیت به سزایی دارد و کودک بیش از توصیه والدین به رفتار آنها ، توجه دارد و اگر مطالعه را در رفتار آنها بیابد ، از آنان الگو می گیرد و به مطالعه و خواندن کتاب گرایش پیدا می کند.
وی گفت: قدم بعدی برنامه ریزی صحیح است و آن این است که والدین بدانند ، فرزندشان در سنین مختلف به چه کتابی علاقه مند است ؟ و چه کتابی مناسب اوست ؟ و چه میزان برای مطالعه اش بهتر است زمان صرف کند ؟
این مشاور خانواده قدم آخر برای تشویق و تربیت فرزند برای مطالعه را در نظر گرفتن موارد تشویقی برای او دانست به این معنا که به ازای مطالعه او درموضوعات مختلف و کتب گوناگون، جوایزی را برایش در نظر گیرند و فرصت هایی برای انگیزه یافتن هرچه بیشتر او فراهم آورند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که ۱۵ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب آغاز شده تا ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد. این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ روزهای یاد شده پذیرای بازدید کنندگان است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 5 ؟