تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت

نمایندگان مجلس طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را به منظور شفافیت بیشتر به کمیسیون آموزش ارجاع دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین دستور جلسه امروز مجلس بررسی طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو بود که پیش از این کلیات آن به تصویب مجلس رسیده بود. نمایندگان در ادامه وارد بررسی ماده واحده این طرح شدند که با رأی مخالف مجلس مواجه شد. در نتیجه پیشنهادات نمایندگان به رأی گذاشته شد که این پیشنهادات نیز نتوانستند رأی موافق نمایندگان را کسب کنند.

اصل ماده واحده بار دیگر رأی‌گیری شد که این‌بار نیز نمایندگان با ۱۱۱ رأی موافق (یک رأی کمتر از حدنصاب)، این ماده واحده را تصویب نکردند. در نتیجه این طرح برای شفاف‌سازی بیشتر به کمیسیون آموزش ارجاع شد.

مسأله‌ای که نمایندگان مطرح می‌کردند درباره نحوه بکارگیری سابقه تحصیلی و همچنین میزان تأثیر آن در آزمون سراسری بود.

باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت پس از ارجاع این ماده واحده از اعضای کمیسیون آموزش خواست به اصلاحات ویرایشی این طرح توجه کنند.

او اضافه کرد: کسانی که پشت کنکوری‌اند نگرانی جدی از هماهنگ بودن امتحانات سراسری در کشور دارند؛ مصحح،‌ طراح و خود آزمون از نکاتی است که باید به آن توجه شود.

باهنر همچنین متذکر شد: نکته دیگر این است که کسانی که کنکور دارند نگران هستند که اگر از معدل گذشته باشیم چطور می‌توانیم این مسأله را جبران کنیم؛ در طرح آمده که آموزش و پرورش موظف است تمهیدات لازم را برای جبران سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در نظر بگیرد اما این مسأله باید روشن‌تر در متن آورده شود که چگونه جبران صورت بگیرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 8 ؟