تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت

سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با ارائه ۳۸ هزار و ۶۴۰ نفر ساعت آموزش ویژه تا اسفندماه سال گذشته، ۱۹۳۲ ضابط قضایی را با وظایف قانونی خود آشنا ساخته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی فراتی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران، بیان کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران در راستای عمل به مفاد قانون آیین دادرسی کیفری در زمینه آموزش ضابطان، برنامه‌ریزی ویژه‌ای را پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون آغاز و ابتدا نحوه آموزش ضابطان و چگونگی احراز عنوان ضابط به یگان‌های عمده نیروهای مسلح ابلاغ شد و متعاقب آن نفرات واجد شرایط به سازمان معرفی شدند.

وی افزود: در ادامه، پرونده آموزشی برای ضابطان تشکیل و در دو جلسه با حضور اینجانب، دادستان نظامی استان تهران، معاون اول دادستان، مدیران کل دفتر آموزش و پژوهش و حقوقی و اساتید دوره‌ها، درباره نحوه برگزاری دوره‌ها و تعیین دروس بحث و تبادل نظر به عمل آمد سپس جلسه همفکری با نمایندگان یگان‌ها نیز برگزار شد.

وی ادامه داد: در این زمینه جزوه آموزشی تهیه شده توسط دفتر آموزش و پژوهش سازمان مرکز در اختیار اساتید و دانش پذیران قرار گرفت و اولین دوره در نیروی هوافضای سپاه در بیست و چهارم مرداد ماه برگزار و برای برگزاری آزمون نیز بانک سؤالات تشکیل شد.

فراتی تصریح کرد: این آموزش‌ها از اواخر مرداد ماه سال گذشته آغاز و طی این مدت ۵۱ دوره آموزشی برگزار و ۱۰۲۰ ساعت آموزش ارائه شده است.

وی افزود: از این میزان ۷۵۴۰ نفرساعت آموزش ویژه ضابطان ارتش و ۹۱۲۰ نفرساعت آموزش ویژه ضابطان سپاه ارائه شده است.

این مقام قضایی ادامه داد: ضابطان نیروی انتظامی نیز به میزان ۱۶۱۸۰ نفر ساعت آموزش های لازم را فرا گرفتند و میزان آموزش در وزارت دفاع طی ۴ دوره به ۳۴۶۰ نفر ساعت رسیده است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران همچنین از ارائه ۵۴۰ نفر ساعت آموزش ویژه ضابطان ستاد کل نیروهای مسلح و ۱۸۰۰ نفر ساعت ویژه ضابطان وزارت اطلاعات طی این مدت خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این دوره‌ها از ضابطان آزمون اخذ شده و در صورت موفقیت در این آزمون، دانش پذیران شرایط صدور کارت ضابطیت را خواهند داشت.

فراتی به مشارکت ۲۱ قاضی در برگزاری این دوره‌ها اشاره و از آنان تشکر کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟