کارگاه
۹۵ شنبه ۱۸ اردیبهشت

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه وبویراحمد علی رنجبر عصر چهارشنبه در آیین معارفه نمایندگان جدید دادسرای انتظامی قضات کهگیلویه و بویراحمد در امور نظارت و ارزشیابی افزود: بر اساس این برنامه افرادی برای مدیریت قضایی انتخاب خواهند شد که عملکرد قضایی بهتری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه قدرت قاضی بالاتر از قدرت سایر مسئولان است اظهار کرد: قدرت قاضی قدرتی قانونی و جایگاه او جایگاه والایی است.
رنجبر عنوان کرد: قاضی باید خود را خادم مردم و نباید متکبر و مغرور بلکه باید صلابت و صلابت قاضی مغایرتی با فروتنی قاضی و احترام به ارباب رجوع ندارد.
وی تصریح کرد: کرامت قاضی باید در بازرسی ها حفظ و نظارت هم باید با استقلال انجام شود.
رنجبر با اشاره به اینکه وجود قاضی در جامعه موجب آرامش است گفت: مهمترین رسالت نمایندگان ارزشیابی، شناسایی دقیق و علمی همکاران، معرفی نیروهای توانمند و آسیب شناسی است .
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: فلسفه بعثت رسول خدا (ص)شکوفا شدن ظرفیتهای بشری برای رستگاری و دمیده شدن روح انسانیت در پرتو هدایت نجاتبخش آخرین فرستاده ی خدا بود.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی معرفت انسان به بندگی و تلاش برای شناخت پروردگار، چگونگی شناخت ظرفیت های خود ، چگونگی شکوفایی این ظرفیتها و شناخت جهان پیرامون را از مصادیق عالم انسان ذکر کرد.
وی بیان کرد: بعثت زمانی در وجود انسان ایجاد که نظارت الهی را بر اعمال خود پیوسته و جاری ببیند و انسان مؤثر انسانی است که خود تأثیر پذیرفته و مؤثر بوده است.
ملک حسینی قضاوت را از امور مهم جوامع دانست و آن را فرصتی برای احقاق حقوق و امید بخشی به جامعه عنوان کرد و افزود: بعثت در قاضی وقتی ایجاد می شود که این نظارت را بیاد داشته باشد.
رئیس کل دادگستری استان نیز در این آیین با اشاره به اینکه جامعه جاهلیت به برکت وجود نبی مکرم اسلام نجات پیدا کرد گفت: جایگاه قاضی بسیار ارزشمند و الهی است.
غلامرضا مزارعی افزود: مردم دستگاه قضایی را به عنوان سنگربان عدالت و هر کجا که ظلمی بر آنها روا پناهگاه خود را دستگاه قضایی می دانند و به عنوان پیشانی نظام و عدلیه جمهوری اسلامی ایران باید میزان را پیامبر عظیم الشأن اسلام قرار دهیم.
در پایان این نشست در احکامی رضوی و برازنده به عنوان نمایندگان نظارت و ارزشیابی قضات استان معرفی و از خدمات قوام کریمی نماینده اسبق این دادسرا قدردانی شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران