تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۱۸ اردیبهشت

به گزارش ایرنا به نقل ازروابط عمومی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در نشستی که با حضور قضات محاکم تجدید نظربرگزارشد،افزود: اتفاق خوبی هم که دراین دوره افتاد وهمزمان با تصدی بنده پدید آمد حضور رئیس کل دادگستری استان وهمچنین دادستان تهران در جلسات مسئولان عالی قوه قضائیه بود و این امر یک ایفاء نقشی در تصمیم سازی کلان مدیریت قوه قضائیه به نمایندگی قضات و در کنار آن بیان نقطه نظرات و دیدگاه ها و مشکلات و دفاع از عملکردهای قضائی درستاد قوه از دیگرمنافع آن به شمار می رود.
درادامه رئیس کل دادگستری استان تهران با ارائه گزارشی ازعملکرد دوساله دستگاه قضائی درپایتخت قضائی جمهوری اسلامی ایران افزود: تا به امروز بیش از دو سال ازماموریت بنده در این دادگستری می گذرد و طی این مدت اهتمام جدی به رسیدگی متقن به پرونده ها و کاهش آمار و موجودی شعب به صورت یک نیاز برای کلیه واحدهای قضائی بطور جدی پیگیری و دنبال شده است.
وی افزود: بررسی ها وجود یک سری نواقص و مشکلات را درمجموعه دستگاه قضائی و دادگستری کل استان تهران نشان می داد که جهت بهره مندی از رهنمودهای ارزشمند ریاست قوه قضائیه مراتب به محضرایشان منعکس شده و عرض کردم اگر بتوانم در رفع این مشکلات قدمی بردارم ، قطعا برای بنده از بحث آمار خوشایند و مطلوب تر خواهد بود.
اسماعیلی با بیان اینکه یکی از نکاتی که دردادگستری کل استان تهران اقتضاء داشت که از آن برخوردارباشد، جایگاه و شان این دادگستری عظیم در نهاد قوه قضائیه وهمچنین درمجموعه حاکمیت بود، گفت: ما با این مواجه بودیم که در دولت با فراز و نشیب در مقاطعی شهردار واستاندارتهران، عضو جلسه هیات دولت بودند، اما از اول انقلاب تاکنون دادگستری کل استان تهران درجلسه حضور نداشته و موثرهم نبوده است.
اسماعیلی درعین حال افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که دادگستری کل استان تهران با آن مواجه است بحث وضعیت نامناسب ساختمان ها و اماکن قضائی بوده که در ادوار مختلف تلاش و کوشش شده، اما اگر دقیق بررسی نمائیم درعمر بیش از ۳۵ سال بعد از انقلاب تعداد ساختمان ها به تعداد سال ها افزوده شده است.
وی افزود:علیرغم مساعدت ها و تلاش های انجام شده الان باید حدود ۴۰ ساختمان جدید در استان تهران وجود داشته باشد که فعلاً موجود نیست و درنهایت مسائل و مشکلات احصاء و پیشنهاد نهائی نیز ارائه شده و امروز که درآغازین روزهای سومین سال شروع خدمت بنده است ۱۶ ساختمان علیرغم وضعیت سخت و بد مالی درشهر تهران درحال احداث است.
اسماعیلی گفت: با ساختمان هائی که در واحدهای قضائی دیگر درحال ساخت است، تعداد ساختمان های درحال احداث، بیش از ۲۰ مورد خواهد بود و درسال های آینده امید به این داریم که در دوره دوم ریاست محترم قوه قضائیه به تعداد ساختمان های استان تهران، ۳۰ ساختمان دیگر به مجموعه فضاهای فیزیکی اضافه شود.
رئیس کل دادگستری استان تهران ازدیگر موضوعات مهم و جاری را سفر و بازدید حضرت آیت الله آملی لاریجانی از دادگستری کل استان تهران برشمرد و خبرداد: با اصرار بنده طی جلسات متعدد ایشان پذیرفتند که در زمان تعیین شده ایشان از دادگستری کل استان تهران بازدید فرمایند.
وی افزود: متعاقب آن نیزجلسات دیگری پیوست آن خواهد شد و قبل از آن هم بازرسی جامع انجام شود و تا آنجا که اعتبارات اجازه بدهدمطابق با نظرات هیات های بازرسی حوزه معاونت راهبردی و انشاءا… با تصویب ریاست محترم ، اعتبار لازم برای ارتقا و بهبود وضعیت دادگستری استان تهران تامین خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان تهران دربخش دیگری از سخنان خود جبران کمبود کادر قضائی را از جمله فعالیت های صورت گرفته برشمرد و متذکر شد: قبلا این تفکر در قوه قضائیه وجود داشت که قاضی به دادگستری استان تهران تعلق نگیرد؛ ولی هم اکنون این رویکرد عوض شده و براساس گزارش ها و پیگیری ها از آبان ماه ۹۳ تاکنون برای استان تهران قریب به ۲۵۰ قاضی اختصاص یافته که باتوجه به گستردگی و کلان بودن این استان این تعداد در بین ۱۰۰ واحد قضائی تقسیم شده و همزمان جمع کثیری از قضات محترم به افتخار بازنشستگی نائل آمده و تعدادی هم از خدمت منفک شده اند، متاسفانه ورود قضات جدید نمود چندانی نداشته است.
اسماعیلی تاکیدکرد: ما در برنامه های خود قصد داریم بصورت سلسله وار قضاتی را به این مجموعه اضافه کنم و بنده نیز بصورت مرتب هفته ای یک روز درجمع همکاران و در شعبات مختلف حضور خواهم داشت و از نزدیک مسائل و مشکلات مربوطه بررسی و رسیدگی می شود و در بحث آمارهم با مسائل خاصی موجه هستیم نظیر اوقات اختصاص داده شده به رسیدگی پرونده ها و میزان مختومه ها و بنا داریم ضمن برخورداری از نقطه نظرات، ارشادات و حتی انتقادات همکاران محترم، تحولات جدی و ساختاری در دادگاه های تجدیدنظر استان تهران ایجاد شود.
شایان ذکراست، درنشست مشترک رئیس کل دادگستری استان تهران با قضات محاکم تجدیدنظر از تعداد ۱۰نفراز قضاتی که در انجام وظایف محوله و رسیدگی متقن به پرونده ها از خود جدیت و پشتکار نشان داده اند با اهداء لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 1 ؟