تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۰ تیر ۹۵ ساعت ۰۹:۵۷
۹۵ شنبه ۱۸ اردیبهشت

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ آئین‌نامه بازنگری شده دوره دکترای تخصصی به دانشگاه‌های کشور در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر ضمن اعلام این خبر، با اشاره به اینکه ضوابط آموزشی دانشجویان دوره دکتری از سال ۹۵ به بعد متفاوت خواهد بود، گفت: با توجه به آئین‌نامه جدید، دوره دکتری می‌تواند حداقل ۳ ساله باشد، درحالی که در گذشته دوره دکتری حداقل ۴ سال به طول می‌انجامید.

وی افزود: آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری که نتوانستند در یک درس موفق شوند با توجه به آئین نامه جدید این امکان برای آنان فراهم شده که مجدد این درس را انتخاب کنند تا از عقب افتادگی تحصیلی آنان جلوگیری شود.

دکتر شریعتی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های این آئین‌نامه صدور گواهی گذراندن دوره به افرادی است، که موفق نشده‌اند دوره دکترای خود را به اتمام برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه دیگر نمره رساله دوره دکتری در معدل محسوب نمی شود، افزود: در آئین نامه جدید دوره دکتری مقررشده نمره رساله دیگر در معدل محسوب نشود و این نمره صرفا جهت ارزیابی کیفی و علمی دانشجو لحاظ خواهد شد و معدل دانشجو فقط حاصل واحدهای گذرانده شده باشد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: در آئین نامه های جدید همچنین توجه ویژه‌ای به موضوع مقابله با تقلب‌های علمی شده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 6 ؟