تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت

سرای اهل قلم میزبان ۲۲۰ نشست تخصصی در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، فتح‌الله فروغی معاون کمیته فعالیت‌های فرهنگی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در سرای اهل قلم هر روز چهار نشست تخصصی از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ برگزار می شود.
وی افزود: این نشست‌ها از سوی نهادها و سازمان‌های مختلف برای برگزاری در این نمایشگاه به کمیته فعالیت‌های فرهنگی پیشنهاد شده بود و ما براساس اولویت برنامه‌ها و اعلام آن به دبیرخانه برنامه‌ریزی کردیم.
فروغی اضافه کرد: تالار گفت و گو روزانه سه نشست تخصصی از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ ویژه ناشران و کتاب‌فروشان و توزیع کنندگان برگزار می‌‌کند.
وی همچنین گفت: نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی و رونمایی از تولیدات ناشران در سال ۹۴ از دیگر برنامه‌های کمیته فعالیت‌های فرهنگی است که در سرای کتابنمای ۱ و ۲ برگزار خواهد شد.
فروغی در پایان گفت: کمیته فعالیت‌های فرهنگی به دلیل محدودیت مکان برگزاری برای سایر برنامه‌های تخصصی سه مکان دیگر با نام سرای اهل قلم کتاب کودک و نوجوان، سرای ناشران دانشگاهی و ناشران بین الملل برای برگزاری روزانه سه نشست تخصصی در نظر گرفته است.

** صدور ۸۲ ویزای ناشران بین‌الملل در نمایشگاه کتاب
مدیر کل اداره مجامع، تشکل و فعالیت‌های فرهنگی از صدور ۸۲ ویزای ناشران بین‌الملل بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: امکان درخواست ویزا از سوی ناشران دیگر کشور‌ها همچنان وجود دارد.
علی فریدونی افزود: امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۸۸ درخواست صدور ویزا داشتیم که از این تعداد درخواست ۸۲ ویزا صادر شده است.
وی همچنین گفت: سالن‌های نمایشگاه کتاب تهران از جمله نشر کتاب‌های لاتین و عربی در روز‌های برگزاری نمایشگاه کتاب به منظورمطابقت با آئین‌نامه، ارزیابی محتوایی می‌شود. البته علاوه بر ارزیابی عناوین در روز‌های برگزاری نمایشگاه، قبل از برگزاری نمایشگاه کتاب هم این آثار در گمرک بررسی شده است.

** شبکه برق اضطراری در نمایشگاه کتاب راه اندازی شد
قائم مقام و معاون اجرایی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران راه اندازی شبکه قرق اضطراری را در نمایشگاه کتاب برای جلوگیری از ایجاد مشکل برق در شهرآفتاب دانست و گفت:‌ موارد زیرساختی و شبکه های پرتال نمایشگاه شهرآفتاب به پایان رسیده و سالن ها کامل شده است و نمایشگاه کتاب امسال بدون مشکل جدی درحال برگزاری است.
امیرمسعود شهرام نیا همچنین گفت: در صورت مشاهده هرگونه غرفه خالی در سالن‌های نمایشگاه، غرفه مورد نظر به ناشرانی که در نوبت دریافت غرفه قرار دارند، تحویل می‌شود.
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است…» از امروز تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 10 ؟