تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۱۴ اردیبهشت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی جلسه علنی امروز با کلیات طرح اصلاحیه اجرای قانون سنجش پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال ۱۳۹۲ و برای اجرا در سال ۱۳۹۵ موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، در جریان رسیدگی به این طرح دو فوریتی حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان مخالف طی سخنانی اظهار کرد:‌ هم قانون فعلی و هم گزارشی که کمیسیون ارائه کرده از جامعیت کامل برخوردار نیست و ایرادات و اشکالات زیادی در آن وجود دارد، لازم است قوانینی را تصویب کنیم که روح عدالت را برای جوانان و نوجوانان فراهم کند.

وی افزود: یکی از اشکالات این است یک سری از افراد از قبل نسبت به این که نمرات برخی دروسشان در سرنوشت قبولی یا رد آنها اثر گذار است اطلاعی نداشتند.

همچنین علی مطهری در موافقت با این طرح دو فوریتی اظهار کرد:‌ باید وضعیت فعلی سنجش و پذیرش دانشجو مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است دانش آموزی بنا به دلایلی مانند سردرد یا بیماری از امتحان خود باز بماند و این باعث می‌شود که حق دانش آموزان ضایع شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه باید قوه تعقل و تعلم را تقویت کنیم گفت: در شرایط فعلی دانش آموزان بیشتر فن تست زنی را یاد می‌گیرند بدون این که خود مطلب را درست درک کرده باشند.

مطهری تصریح کرد:‌ حفظ مطالب به صورت طوطی وار موجب می‌شود که مغز دانش آموزان به صورت انباری از کالاهای نامرتب باشد و با این شرایط دانش آموزان ما متفکر بار نمی‌آیند، لذا این مسائل هم باید مورد نظر قرار بگیرد.

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان نیز در موافقت با این طرح اظهار کرد:‌ باید کاری کنیم تا دانش آموزان استعدادهای خود را بروز دهند این اصلاحیه هیچ تغییری در قانون قبلی ایجاد نمی‌کند همان قانون است .

مشهدی عباسی نماینده دماوند و احمد توکلی نماینده تهران نیز به عنوان دیگر مخالفان این طرح صحبت کردند و حسن کامراننماینده اصفهان نیز در موافقت با این طرح اظهاراتی را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، پس ازاظهارات موافقان و مخالفان این طرح کلیات آن با ۱۱۰ رای موافق، ۵۴ رای مخالف ، ۹ رای ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟