تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۱۴ اردیبهشت

خانم گئون هه پارک رئیس جمهور کره جنوبی عصر دوشنبه ۱۳ اردیبهشت با روسری سفید ایرانی وارد سالن همایش های اصلی برج میلاد-محل برگزاری جشن یکدلی کره و ایران- شد و خطاب به تماشاگران ایرانی حاضر در سالن، سخنان خود را با «سلام» به زبان فارسی آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،‌خانم پارک در سخنرانی کوتاه خود به نکات جالبی پیرامون آشنایی فرهنگی دو کشور اشاره کرد. گزیده ای از سخنان ایشان خطاب به حاضران در سالن عبارت بود از: « من شنیده ام که در ایران در حدود دو میلیون ورزشکار علاقمند به تکواندو حضور دارند و پیشتر سریال هایی چون «جومونگ» و «جواهری در قصر» مورد استقبال بی نظیر بینندگان ایرانی واقع شده است… با مراجعه به افسانه های تاریخی به داستان شاهزادۀ ایرانی برمی خوریم که با یک شاهدخت کره ای در دوران شیلا[۵۷ پیش از میلاد-۹۳۵ میلادی] ازدواج کرده است. این داستان نیز می تواند دستمایۀ ساخت یک سریال تاریخی زیبا باشد… ما می توانیم در رابطه با رابطۀ اعتماد عمیق میان دو کشور محتواهای فرهنگی باارزشی تولید کنیم که این امر مستلزم این است که شاهد علاقۀ بیشتر شما به فرهنگ کره باشیم. دولت ما از هیچ تلاشی برای شکل گیری رویدادهایی این چنین فروگذار نخواهد کرد.»
برنامه هایی که در «جشن یکدلی کره-ایران» که به همت بخش فرهنگی سفارت کرۀ جنوبی در ایران برگزار شد عبارت بودند از: اجرای مشترک قطعۀ «ابن سینا»(ساختۀ استاد فرهاد فخرالدینی) و قطعۀ «آریرانگ» توسط ارکستر ملی ایران و ارکستر سازهای ملی کره؛ اجرای گزیده ای از آئین زورخانه ای ایران توسط اعضای تیم فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی ایران؛ و اجرای تکواندوی نمایشی توسط تکواندوکاران ایرانی و کره ای.
خانم پارک پس از اینکه مورد استقبال خانم شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده و آقای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت در میان تشویق شدید حضار وارد سالن شدند. سپس، قطعات «ابن سینا» و «آریرانگ» توسط ۲۳ نفر از نوازندگان ارکستر ملی و ۶ نفر از نوازندگان سازهای سنتی کره و به رهبری آقای سانگ جین کیم از کره در سالن حافظ طنین انداز شد.
پس از آن نوبت هنرنمایی ورزشکاران زورخانه ای ایران بود. در طول ده دقیقه اجرای آئین زورخانه ای حضار در سالن با شور و شوق فراوان با آنها همراهی کردند و فضای بی نظیری در سالن خلق کردند.
در انتها نیز ورزشکاران تکواندو به اجرای فنون رزمی مختلف پرداختند.
در انتهای برنامه رئیس جمهور پارک با حضور برروی صحنه ضمن تشکر از ورزشکاران و هنرمندان این برنامه، بر تداوم و افزایش تعاملات فرهنگی دو کشور تاکید کردند.
پس از پایان برنامه نیز وی با همراهی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازدید از نمایشگاه فرهنگ کره که در گالری غربی برج میلاد دایر است پرداختند. در این نمایشگاه پوشاک سنتی کره، طب سنتی کره، و غذاهای کره ای به نمایش گذاشته شده است و در روزهای آینده نیز پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.
برگزاری این برنامه در برج میلاد تهران، ضمن نمایش امنیت و فضای واقعی جامعۀ ایران می تواند گامی بزرگ در جهت افزایش شناخت کره ای ها از ایران باشد. امری که در نهایت موجب افزایش سرمایه گذاری شرکت های کره ای و همچنین ورود بیشتر گردشگران این کشور به ایران خواهد بود و علاوه بر تفاهم نامه های مختلفی که میان دو کشور به امضا رسید می تواند گامی دیگر در جهت رونق اقتصادی دوران پسابرجام باشد. فرصتی که با برنامه ریزی دقیق می توان از آن بهره مناسب برد.
به گزارش ایرنا، «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی عصر یکشنبه وارد تهران شد. وی نخستین رئیس جمهوری کره جنوبی است که از ایران دیدار می کند و هیاتی متشکل از ۲۳۶ نفر از مسئولان و رئیسان بزرگترین شرکت های کره ای و صاحبان صنایع بزرگ این کشور، وی را در این سفر سه روزه همراهی می کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 9 ؟