تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۳ اردیبهشت

ششمین همایش مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط لحظاتی پیش با حضور علی جنتی و مصطفی پورمحمدی وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادگستری در محل کتابخانه ملی آغاز شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این همایش همچنین ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ، حسین نوش آبادی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند تن از مسئولان فرهنگی و هنری و کشور نیز حضور یافته و به ایراد سخن خواهند پرداخت.

* حضور چند مهمان خارجی در همایش
چند مهمان خارجی نیز از جمله مهمانان این همایش هستند که شامل دو پروفسور و کارشناس متخصص از سازمان جهانی مالکیت فکری هستند.
این مهمانان از کشورهای سوئیس و از کارکنان سازمان جهانی مالکیت فکری و یک نفر از مجارستان است.
فرهنگ سازی و پر کردن خلاء های اجرایی و علمی در زمینه حمایت از آثار ادبی و فکری و مالکیت معنوی از جمله اهداف این همایش است.
قرار است در این همایش همچنین از پایان نامه های مرتبط با حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط نیز تقدیر به عمل آید.
حضور همگان برای شرکت در ششمین همایش حقوق مالکیت ادبی، هنری، و حقوق مرتبط بلامانع اعلام شده است و هیچ محدودیتی برای حضور افراد وجود ندارد.
بنا بر اعلام لادن حیدری دبیر این همایش: قصدمان فرهنگ سازی است و قرار نیست هزینه ای بابت ثبت نام در همایش دریافت شود در عین حال که قرار است گواهی های لازم برای این همایش و نشست علمی صادر شود.
حیدری تاکید کرد: تمامی اصحاب فرهنگ و هنر برای احترام به حقوق خودشان و شناخت شناسایی هرچه بیشتر و رسمیت بخشیدن به این حقوق، این حوزه را بیشتر جدی بگیرند مطالبه داشته و از این نشست ها و ظرفیت هایی که دولت دارد و زمانی را صرف این اقدامات انجام می دهد استقبال به عمل آورند.
وی افزود: تلاش ما بر این است که صنوف را به دلیل ارتباطی که با زیرمجموعه و بدنه خود دارند به عنوان اصحاب اهل قلم اصحاب فرهنگ و هنر وارد این همایش ها کنیم و از آنها بخواهیم که به عنوان مدعیان و مطالبه کنندگان را به مجلس و دولت مطالبه قوانین روزآمد و حمایت های بیشتر را داشته باشند.
به گفته حیدری همزمان با برگزاری این همایش یک روزه، چهار نشست علمی و تخصصی نیز با حضور اساتید و متخصصان برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که در این رویداد همچنین پیام دبیر کل وایپو (سازمان جهانی مالکیت فکری) توسط یکنفر از مهمانان خارجی قرائت می شود.
ششمین همایش ملی مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت با حضورعلی جنتی و مصطفی پورمحمدی وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، ابوالحسن فیروزآبادی دبیرشورای عالی فضای مجازی کشور و جمعی از مهمانان داخلی و خارجی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حال برگزاری است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 4 ؟