تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۸ خرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
۹۵ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

عضو هیات علمی گروه باستان شناسی دانشگاه کاشان از کشف بقایای قدیمی و تاریخی متعلق به دوره ایلخانی در چهارمین فصل کاوش آموزشی محوطه تاریخی فیض آباد شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش شنبه شب ایرنا از روابط عمومی دانشگاه کاشان، دکتر رضا نوری شادمهانی با اشاره به اینکه فصل چهارم به منظور آموزش علمی واحد کاوش باستان شناسی انجام شده است، افزود : در این فصل از کاوش، بنایی با چهار جِرز و کف گچی درون ارگ شهر که می تواند بقایای مسجدی از دوره ایلخانی (قرن هشتم هجری) باشد، کشف شد.
وی گفت : افزون بر بقایای معماری، داده های باستان شناختی چون قطعات سفال، شیشه و فلز نیز در میان نقشه های باستانی کشف شد که هر مطالعه آنها دریچه ای به جهان بینی و طرز کلی ساکنان این محوطه مدفون، خواهد گشود و بخشی از تاریخ راز آمیزی منطقه را افشا خواهد کرد.
نوری افزود: پس از اخذ مجوز این کاوش از سوی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، کار مطالعه و کاوش از۲۰ فروردین ماه سال جاری آغاز و تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری ادامه خواهد یافت.
وی تصریح کرد: انتظار است در فرصت باقی مانده، کاوشگران به کشف پدیده های بدیع و جذاب در دوره های پیش رو دست پیدا کنند.
چهارمین فصل کاوش آموزشی محوطه تاریخی فیض آباد به سرپرستی دکتر رضا نوری شامهانی و همکاری دکتر مجید منتظر ظهوری استاد مدعو دانشگاه کاشان انجام شده است.
شهرستان آران و بیدگل در ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 4 ؟