تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۱۱ اردیبهشت

به گزارش ایرنا، الهام امین زاده روز شنبه در دیدار با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان تصریح کرد: توانمندیهای زیادی در بین دانشگاهیان وجود دارد که از آن باید در پیشبرد امور حقوقی کشور استفاده کرد.
وی با اشاره به این که اتحادیه ها و اصنافی که قوانین را مخالف فرمایش های رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی می دانند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم با همکاری دولت و مجلس این مقررات مزاحم را از مسیر توسعه اقصادی کشور برداریم.
امین زاده در ادامه افزود: در دولت یازدهم تعامل بین بخش های خصوصی، اتاق بازرگانی و استادان رشته حقوق در کشور فراهم شده است.
وی از حضور ائمه جمعه و جماعات که در حوزه حقوقی فعالیت دارند، خواست مردم را نسبت به مسائل حقوقی، حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت آشنا کنند.
امین زاده با اشاره به این که دور زدن قوانین برای کشور آسیب است، تصریح کرد: تا زمانی که مردم احساس نکنند که ناظر واقعی بر قوانین خودشان هستند و احساس احترام به قانون نداشته باشند، این معضلات در جامعه حل نمی شود.
نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان نیز در این دیدار گفت: یکی از بحث های اساسی و راهبردی در نظام توحیدی، جایگاه بانوان در نظام اسلامی است.
آیت الله عبدالنبی نمازی تاکید کرد: جایگاه بانوان باید در نظام توحیدی بدرستی تعریف و مشخص شود.
وی افزود: در نظام توحیدی زن دارای بالاترین جایگاه است، اما آنچه که امروزه ما برای رسیدن به دروازه تمدن اسلامی نیاز داریم، تعریف مشخص و عملیاتی کردن این جایگاه است.
عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علیمه قم گفت: امروز تحت تاثیر تبلیغات غربی ها قرار گرفته ایم که از دیرباز با محکوم کردن اسلام می گفتند، اسلام حقوق زنان را نادیده گرفته است.
آیت الله نمازی تصریح کرد: هیچ نظام سیاسی مانند اسلام، برای زن جایگاه قرار نداده است.
وی همچنین با بیان اینکه اشتغال باید برای بانوان تعریف شود، افزود: هیچ فرقه ای اختلاط زن و مرد را جایز نمی داند، زیرا اگراین جایگاه با هم مخلوط شود، آثار سوء اجتماعی بدنبال دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد کرد: مجلس شورای اسلامی برای بانوان خانه دار حقوق در نظر گیرد، چون مدیریت خانواده از هر شغلی برتر است.
وی همچنین یادآور شد: اگر بخواهیم دروازه تمدن اسلامی باز بماند، باید مانند غربی هایی که در مورد ازرش هایشان کوتاه نمی آیند، ما نیز بر سر اصول و ارزش هایمان تعارف نداشته باشیم.
سخنرانی در جمع استادان دانشگاه کاشان، افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی «شهربانو» و امضای تفاهم نامه با دانشگاه کاشان از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرستان کاشان است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 8 ؟