تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت

عملکرد قابل تحسین علیرضا جهانبخش در آلکمار و سردار آزمون در روستوف نگاه اروپایی‌ها را نسبت به جوانان ایرانی تغییر داده است.

به گزارش “ورزش سه”، این دو بازیکن که به لطف درخشش در تیم ملی جوانان راهی اروپا شده‌اند به خاطر عملکرد خوب در فوتبال اروپا راه را برای دیگر جوانان ایرانی باز کرده‌اند و اگر در ماه‌های آتی تیم ملی جوانان در مسابقات جام ملت‌های آسیا خوش بدرخشد و در نهایت به جام جهانی صعود کند یقیناً چند بازیکن دیگر در تیررس نگاه اروپایی‌ها قرار خواهند گرفت.
البته صعود مستلزم این است که فدراسیون فوتبال تدارک قوی‌تری برای تیم ملی جوانان ببیند. اتفاقی که برای تیم ملی نوجوانان و دیگر تیم‌های پایه رخ داده اما برای تیم ملی جوانان نه و هم اکنون شاگردان امیر حسین پیروانی بیشتر اردوهای داخلی برگزار می‌کنند و با تیم  های باشگاهی مسابقه می‌دهند.

تیم ملی نوجوانان مهیای حضور در سومین تورنمنت خوب خارجی می‌شود و به تازگی هم تیم ملی دختران زیر ۱۷ سال در تورنمنت بین اللملی ایتالیا با تیم ملی این کشور و آمریکا بازی کرده است اما تیم ملی جوانان فعلاً به تورنمنتی اعزام نشده است.
این در حالی است که عملکرد ضعیف تیم ملی جوانان در دوره قبلی سبب شده تا این تیم در دوره فعلی در سید چهار قرار بگیرد با اینکه در دور مقدماتی ۱۵ گل به تیم‌های نپال، اردن و کویت زده بود.
رضا شکاری، امید نورافکن، محمد رضا سلطانی مهر، علی شجاعی، رضا کرملاچعب، نیما میرزازاد و… بازیکنان نام آشنای تیم ملی جوانان هستند که این به خاطر حضور در ترکیب تیم‌های لیگ برتری است.
درخشش تیم ملی جوانان در مسابقات جام ملت‌های آسیا که پاییز امسال در بحرین برگزار می‌شود اگر منجر به صعود تیم ملی به جام جهانی شود بی شک تعداد لژیونرهای ایرانی را بیشتر خواهد کرد و آنوقت است که کی روش می‌تواند انتخاب‌های بهتری برای تیم ملی داشته باشد و دیگر نیاز نخواهد بود برای تأمین خواست‌هایش نام بازیکنان ایرانی الاصل در آنسوی مرزها را جستجو کند.
نمایش تیم ملی جوانان در بازی‌های مقدماتی در مشهد نشان داد این تیم شایسته صعود به جام جهانی است. تنها همان طور که اشاره شد نیازمند یک تدارک قوی و بازی با تیم‌هایی است که برای کادر فنی آورده داشته باشد. بازی دوستانه با تیم‌هایی چون عراق، سنگاپور، سوریه و… بیشتر به سود حریفان خواهد بود تا جوانان ایرانی.
و اما سید بندی بازی‌ها از این قرار است:
سید یک: بحرین، قطر، کره شمالی و ازبکستان
سید دو: ژاپن، تایلند، امارات و چین
سید سه: استرالیا، عراق، کره جنوبی و یمن
سید چهار: ایران، ویتنام، عربستان و تاجیکستان

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 2 ؟